Ringeriksveien 32 AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 273 av 5 647 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 889 av 7 174 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 57 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ringeriksveien 32 AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 646 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 55,1 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 33,6 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 55,1 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 29,8 % | 23,7 % |
| Totalrentabilitet | 8,7 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 33,6 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,98 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 3,7 % | 3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,19 MNOK | 0,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Ringeriksveien 32 AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 647 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ringeriksveien 32 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Ringeriksveien 32 AS har score 53 for 2025, rang 2 889 av 7 174 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 58 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 40 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,00 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ringeriksveien 32 AS hadde en driftsmargin på 55,1 % og en egenkapitalandel på 33,6 % i 2025, og er nr. 2 889 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 45,5 % til 55,1 % og egenkapitalandelen steg fra 26,8 % til 33,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 15 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 57 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 40 | vekt 15 % |
| Vekst | 54 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ringeriksveien 32 AS?
Driftsmarginen var 55,1 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,7 %.
Hvor solid er Ringeriksveien 32 AS?
Egenkapitalandelen var 33,6 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 1,98 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Ringeriksveien 32 AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Ringeriksveien 32 AS i Eiendom?
Ringeriksveien 32 AS er nr. 2 889 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 273 av 5 647. Omsetningen endret seg 3,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914587808
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. oktober 2025
- Stiftet
- 2. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Ullernveien 13, 0280 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 45 | 53 | |
| Rang | 2 402 | 4 278 | 2 889 | |
| Driftsmargin | 54,4 % | 45,5 % | 55,1 % | |
| Totalrentabilitet | 7,0 % | 6,1 % | 8,7 % | |
| Egenkapitalandel | 39,6 % | 26,8 % | 33,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,59 | 0,13 | 1,00 | |
| Omsetningsvekst | – | 14,4 % | 3,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,0 MNOK | 6,9 MNOK | 7,2 MNOK |
| Driftsresultat | 3,3 MNOK | 3,1 MNOK | 3,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 1,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 1,3 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 49,6 MNOK | 51,2 MNOK | 45,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Egenkapital | 19,6 MNOK | 13,7 MNOK | 15,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 19,6 MNOK | 13,7 MNOK | 15,1 MNOK |
| Sum gjeld | 29,9 MNOK | 37,5 MNOK | 30,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,2 MNOK | 9,9 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6747618.
Videre
Lignende selskaper
- Ørnatua 5 AS indeks 53, nr. 2 888 · sammenlign
- Roald Amundsensveg 1 B AS indeks 53, nr. 2 890 · sammenlign
- Tiltaksvegen 1 AS indeks 53, nr. 2 891 · sammenlign
- Fritzøe Gård Arena AS indeks 53, nr. 2 892 · sammenlign
- Engene 5 AS indeks 53, nr. 2 893 · sammenlign