Tempo Investering AS

Org.nr. 914629926 · Skien · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 75,8 % 10,0 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 166,4 % 10,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 20,4 % 17,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 82,1 % 46,0 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,22 0,99 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 2,32 1,71 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −6,1 % 5,0 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Tempo Investering AS hadde en egenkapitalandel på 82,1 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 95,3 % til 82,1 % og driftsmarginen falt fra 80,1 % til 75,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 9 MNOK og 22 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,2 MNOK 10,0 22 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,1 MNOK
minus netto gjeld −0,1 MNOK
8,0 9 MNOK
P/B Egenkapital: 9,9 MNOK 1,0 10 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Tempo Investering AS?

Driftsmarginen var 75,8 % i 2025, mot en median på 10,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,4 %.

Hvor solid er Tempo Investering AS?

Egenkapitalandelen var 82,1 % i 2025 (median 46,0 %). Gjeldsgraden var 0,22 (median 0,99).

Hvordan er likviditeten i Tempo Investering AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,32 i 2025 (median 1,71).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914629926
Org.form
AS
Sektor
Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
3. desember 2014 11 år i drift
Aksjekapital
1,60 MNOK
Forretningsadresse
Boye Ordings gate 19, 3722 SKIEN
Kommune
Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 7. januar 2015
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Rollene er ikke hentet ennå.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–82–
Rang–41–
Driftsmargin86,4 %80,1 %75,8 %
Totalrentabilitet29,4 %31,3 %20,4 %
Egenkapitalandel96,5 %95,3 %82,1 %
Likviditetsgrad 10,943,572,32
Omsetningsvekst–31,9 %−6,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,2 MNOK1,6 MNOK1,5 MNOK
Driftsresultat1,0 MNOK1,3 MNOK1,1 MNOK
Resultat før skatt2,1 MNOK1,1 MNOK2,5 MNOK
Årsresultat1,8 MNOK0,8 MNOK2,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK1,4 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler7,1 MNOK8,1 MNOK12,1 MNOK
Omløpsmidler0,2 MNOK1,4 MNOK0,7 MNOK
Egenkapital6,9 MNOK7,7 MNOK9,9 MNOK
Opptjent egenkapital5,2 MNOK6,0 MNOK8,2 MNOK
Sum gjeld0,3 MNOK0,4 MNOK2,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,3 MNOK0,4 MNOK0,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6696334.