Ringnes AS
Score · regnskapsår 2024
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 164 av 294 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 588 av 2 919 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Ringnes AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 294 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin 11,6 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 17,3 % (median 33,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 488 MNOK | 1 092 MNOK |
| Driftsmargin | 11,6 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 13,4 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 26,4 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | 17,3 % | 33,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,79 | 2,04 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,28 |
| Omsetningsvekst | 6,9 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 20,34 MNOK | 5,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Ringnes AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (294 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Ringnes AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Ringnes AS hadde en driftsmargin på 11,6 % og en egenkapitalandel på 17,3 % i 2024, og er nr. 1 588 av 2 919 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 13,7 % til 11,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 574 MNOK og 6 770 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 770 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 985 MNOK |
| P/B | 1,0 | 574 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 30 | vekt 15 % |
| Vekst | 53 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ringnes AS?
Driftsmarginen var 11,6 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,4 %.
Hvor solid er Ringnes AS?
Egenkapitalandelen var 17,3 % i 2024 (median 33,1 %). Gjeldsgraden var 4,79 (median 2,04).
Hvordan er likviditeten i Ringnes AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,08 i 2024 (median 1,28).
Hvordan står Ringnes AS i Industri?
Ringnes AS er nr. 1 588 av 2 919 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 164 av 294. Omsetningen endret seg 6,9 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 10. juni 2024 | Politiets fellestjenester | Leveranse av mineralvann og alkoholholdige drikkevarer | verdi ikke oppgitt |
| 14. oktober 2019 | Politiets fellestjenester | Anskaffelse av ferskvarer og drikker mm. til kantiner og forpleining i egenregi | 120,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914670705
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (11.050)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 319 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 6. juni 1918 108 år i drift
- Aksjekapital
- 210,37 MNOK
- Forretningsadresse
- Thorvald Meyers gate 2, 0555 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300VVUJ67M8IZLO06 fornyes 23. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 48 | 49 | |
| Rang | 1 577 | 1 588 | 1 574 | |
| Driftsmargin | 13,7 % | 11,6 % | 12,7 % | |
| Totalrentabilitet | 26,5 % | 26,4 % | 28,3 % | |
| Egenkapitalandel | 16,9 % | 17,3 % | 16,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 1,08 | 1,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,9 % | 6,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 068,3 MNOK | 6 487,7 MNOK | 6 886,6 MNOK |
| Driftsresultat | 830,3 MNOK | 750,4 MNOK | 877,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 925,4 MNOK | 872,5 MNOK | 989,6 MNOK |
| Årsresultat | 718,9 MNOK | 677,0 MNOK | 769,5 MNOK |
| Finanskostnader | 11,8 MNOK | 4,6 MNOK | 4,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 3 532,5 MNOK | 3 324,7 MNOK | 3 508,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 3 186,7 MNOK | 2 959,4 MNOK | 3 134,2 MNOK |
| Egenkapital | 597,0 MNOK | 574,2 MNOK | 566,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 386,6 MNOK | 363,9 MNOK | 355,6 MNOK |
| Sum gjeld | 2 935,5 MNOK | 2 750,5 MNOK | 2 942,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2 915,2 MNOK | 2 732,1 MNOK | 2 925,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5965325.
Videre
Lignende selskaper
- Finnfjord AS indeks 48, nr. 1 581 · sammenlign
- Foodman AS indeks 48, nr. 1 582 · sammenlign
- Ineos Rafnes AS indeks 48, nr. 1 586 · sammenlign
- Prima Slakt AS indeks 48, nr. 1 601 · sammenlign
- Jacobs Douwe Egberts Norge AS indeks 48, nr. 1 609 · sammenlign