MO Grus AS

Org.nr. 914721237 · Melhus · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2023

26av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 43 av 48 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 139 av 159 · Bergverk og utvinning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

MO Grus AS ligger 25 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 51 blant 48 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 6,7 % (median 8,5 %) og egenkapitalandel 15,4 % (median 42,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 6,7 % 8,5 % 43 %
Resultatmargin 7,0 % 8,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 4,9 % 8,0 % 43 %
Egenkapitalandel 15,4 % 42,7 % 17 %
Gjeldsgrad 5,48 1,05 9 %
Likviditetsgrad 1 1,18 2,36 15 %
Omsetningsvekst – – ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 26 gjør MO Grus AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (48 selskaper) i 2023.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2023

Hva tallene sier

MO Grus AS hadde en driftsmargin på 6,7 % og en egenkapitalandel på 15,4 % i 2023, og er nr. 139 av 159 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,1 MNOK 10,0 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld −1,9 MNOK
8,0 3 MNOK
P/B Egenkapital: 0,3 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet43 vekt 30 %
Soliditet13 vekt 25 %
Likviditet15 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens26 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er MO Grus AS?

Driftsmarginen var 6,7 % i 2023, mot en median på 8,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,9 %.

Hvor solid er MO Grus AS?

Egenkapitalandelen var 15,4 % i 2023 (median 42,7 %). Gjeldsgraden var 5,48 (median 1,05).

Hvordan er likviditeten i MO Grus AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,18 i 2023 (median 2,36).

Hvordan står MO Grus AS i Bergverk og utvinning?

MO Grus AS er nr. 139 av 159 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 43 av 48.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914721237
Org.form
AS
Sektor
Bergverk og utvinning (08.120)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
24. november 2014 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Mo Gård, Kregnesvegen 355, 7224 MELHUS
Kommune
Melhus rang 16–28 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 8. januar 2015
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks26––
Rang139––
Driftsmargin6,7 %9,4 %2,2 %
Totalrentabilitet4,9 %5,3 %1,9 %
Egenkapitalandel15,4 %43,4 %46,1 %
Likviditetsgrad 11,181,771,85
Omsetningsvekst–−72,7 %−7,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,3 MNOK0,4 MNOK0,3 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,9 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Omløpsmidler1,9 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Egenkapital0,3 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Sum gjeld1,6 MNOK0,4 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld1,6 MNOK0,4 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5069673.