Alfa V-Tech AS

Org.nr. 914938317 · Hole · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2025

63av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 540 av 2 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 985 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 99 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Alfa V-Tech AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 126 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 73,8 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 44,1 % (median 40,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 73,8 % 4,9 % 98 %
Resultatmargin 57,2 % 4,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 111,9 % 10,2 % 99 %
Egenkapitalandel 44,1 % 40,9 % 53 %
Gjeldsgrad 1,27 1,12 46 %
Likviditetsgrad 1 1,79 1,66 55 %
Omsetningsvekst −10,5 % 5,2 % 27 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 63 gjør Alfa V-Tech AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 127 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Alfa V-Tech AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Alfa V-Tech AS har score 63 for 2025, rang 985 av 4 183 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 99 mot sammenlignbare, driftsmargin 73,8 % mot median 4,9 %. Konsistens: persentil 60 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 27 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −10,5 % mot median 5,2 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Alfa V-Tech AS med 17,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,9 poeng. Selskapet gjorde det altså 18,0 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Alfa V-Tech AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Alfa V-Tech AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202456,7 %5,8 % +23,0 prosentpoeng +0,1 prosentpoeng +22,8 prosentpoeng
202573,8 %4,9 % +17,0 prosentpoeng −0,9 prosentpoeng +18,0 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Alfa V-Tech AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Alfa V-Tech AS økte 17,0 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Alfa V-Tech AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt99,0108,8127,9146,4158,3155,2 (så langt)
Endring fra året før+9,8 %+9,9 %+17,5 %+14,5 %+8,1 %−1,9 %
Selskapets driftsmargin––33,8 %56,7 %73,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Alfa V-Tech AS økte 17,0 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser per år og driftsmarginen til Alfa V-Tech AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt99,4113,5108,3106,9110,7126,1 (så langt)
Endring fra året før+35,1 %+14,2 %−4,6 %−1,3 %+3,6 %+13,9 %
Selskapets driftsmargin––33,8 %56,7 %73,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Alfa V-Tech AS økte 17,0 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet per år og driftsmarginen til Alfa V-Tech AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt98,3121,6139,4131,0139,1158,0 (så langt)
Endring fra året før+29,9 %+23,7 %+14,6 %−6,0 %+6,2 %+13,6 %
Selskapets driftsmargin––33,8 %56,7 %73,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Alfa V-Tech AS økte 17,0 prosentpoeng.

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Alfa V-Tech AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt100,0103,6107,5111,2114,7119,4 (så langt)
Endring fra året før+1,2 %+3,5 %+3,8 %+3,4 %+3,2 %+4,2 %
Selskapets driftsmargin––33,8 %56,7 %73,8 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Alfa V-Tech AS økte 17,0 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til Alfa V-Tech AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin––33,8 %56,7 %73,8 %–

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Alfa V-Tech AS økte 17,0 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Alfa V-Tech AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––33,8 %56,7 %73,8 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Alfa V-Tech AS økte 17,0 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Alfa V-Tech AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––33,8 %56,7 %73,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Alfa V-Tech AS økte 17,0 prosentpoeng.

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Alfa V-Tech AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt90,590,996,0100,9105,6109,2 (så langt)
Endring fra året før+7,4 %+0,5 %+5,6 %+5,2 %+4,7 %+3,4 %
Selskapets driftsmargin––33,8 %56,7 %73,8 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Alfa V-Tech AS hadde en driftsmargin på 73,8 % og en egenkapitalandel på 44,1 % i 2025, og er nr. 985 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 56,7 % til 73,8 % og egenkapitalandelen steg fra 4,1 % til 44,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,8 MNOK 18,6 16 MNOK 8 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 1,3 MNOK
minus netto gjeld −1,5 MNOK
15,9 22 MNOK 11 MNOK
P/B Egenkapital: 0,8 MNOK 3,2 2 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 46,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet99 vekt 30 %
Soliditet50 vekt 25 %
Likviditet55 vekt 15 %
Vekst27 vekt 15 %
Konsistens60 vekt 15 %

Varighet: 59 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Alfa V-Tech AS?

Driftsmarginen var 73,8 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 111,9 %.

Hvor solid er Alfa V-Tech AS?

Egenkapitalandelen var 44,1 % i 2025 (median 40,9 %). Gjeldsgraden var 1,27 (median 1,12).

Hvordan er likviditeten i Alfa V-Tech AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,79 i 2025 (median 1,66).

Hvordan står Alfa V-Tech AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Alfa V-Tech AS er nr. 985 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 540 av 2 127. Omsetningen endret seg −10,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914938317
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
26. januar 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Hamnorshagaveien 79A, 3530 RØYSE (HOLE)
Kommune
Hole rang 2 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 10. februar 2015
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300FNQYPG6WYK3T92 fornyes 1. desember 2027
Selskapets forretningskommune, Hole. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–5663
Rang–1 566985
Driftsmargin33,8 %56,7 %73,8 %
Totalrentabilitet40,7 %95,4 %111,9 %
Egenkapitalandel24,9 %4,1 %44,1 %
Likviditetsgrad 11,331,041,79
Omsetningsvekst–533,3 %−10,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,5 MNOK3,0 MNOK2,7 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK1,7 MNOK2,0 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK1,6 MNOK1,5 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK1,3 MNOK1,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,3 MNOK0,5 MNOK
Sum eiendeler0,4 MNOK2,0 MNOK1,8 MNOK
Omløpsmidler0,4 MNOK2,0 MNOK1,8 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,1 MNOK0,8 MNOK
Opptjent egenkapital0,1 MNOK0,1 MNOK0,8 MNOK
Sum gjeld0,3 MNOK1,9 MNOK1,0 MNOK
Kortsiktig gjeld0,3 MNOK1,9 MNOK1,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7016270.