Tsp AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 98 av 207 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 173 av 392 · Finans og forsikring
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 26 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tsp AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 207 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 92,0 % (median 82,0 %) og egenkapitalandel 75,7 % (median 91,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 92,0 % | 82,0 % |
| Resultatmargin | 86,8 % | 82,6 % |
| Totalrentabilitet | 18,4 % | 13,8 % |
| Egenkapitalandel | 75,7 % | 91,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 0,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,12 | 9,52 |
| Omsetningsvekst | 297,4 % | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Tsp AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (207 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tsp AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Tsp AS har score 52 for 2025, rang 173 av 392 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 297,4 % mot median 7,6 %. Lønnsomhet: persentil 64 mot sammenlignbare, driftsmargin 92,0 % mot median 82,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 26 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 75,7 % mot median 91,8 %. Likviditet: persentil 32 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,12 mot median 9,52.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 22,1 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +23,7, bransjen +1,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Tsp AS med 23,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 22,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Tsp AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 19 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 68,4 % | 80,5 % | −9,6 prosentpoeng | +7,8 prosentpoeng | −17,5 prosentpoeng |
| 2025 | 92,0 % | 82,0 % | +23,7 prosentpoeng | +1,5 prosentpoeng | +22,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tsp AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Tsp AS økte 23,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 78,0 % | 68,4 % | 92,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Tsp AS økte 23,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 78,0 % | 68,4 % | 92,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Tsp AS økte 23,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 78,0 % | 68,4 % | 92,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Tsp AS hadde en driftsmargin på 92,0 % og en egenkapitalandel på 75,7 % i 2025, og er nr. 173 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 297 % og driftsmarginen steg fra 68,4 % til 92,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 11 MNOK og 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 11 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 64 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 26 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | 87 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tsp AS?
Driftsmarginen var 92,0 % i 2025, mot en median på 82,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,4 %.
Hvor solid er Tsp AS?
Egenkapitalandelen var 75,7 % i 2025 (median 91,8 %). Gjeldsgraden var 0,32 (median 0,08).
Hvordan er likviditeten i Tsp AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,12 i 2025 (median 9,52).
Hvordan står Tsp AS i Finans og forsikring?
Tsp AS er nr. 173 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 98 av 207. Omsetningen endret seg 297,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914947553
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 24. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nygårdsgaten 15, 5015 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. januar 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 32 | 52 | |
| Rang | 239 | 299 | 173 | |
| Driftsmargin | 78,0 % | 68,4 % | 92,0 % | |
| Totalrentabilitet | 8,3 % | 4,3 % | 18,4 % | |
| Egenkapitalandel | 66,8 % | 71,6 % | 75,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,02 | 3,52 | 4,12 | |
| Omsetningsvekst | – | −43,2 % | 297,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,1 MNOK | 1,2 MNOK | 4,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 0,8 MNOK | 4,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK | 0,5 MNOK | 4,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 0,5 MNOK | 4,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,1 MNOK | 19,5 MNOK | 23,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 20,1 MNOK | 19,5 MNOK | 23,9 MNOK |
| Egenkapital | 13,4 MNOK | 14,0 MNOK | 18,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 13,4 MNOK | 14,0 MNOK | 18,1 MNOK |
| Sum gjeld | 6,7 MNOK | 5,6 MNOK | 5,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,7 MNOK | 5,6 MNOK | 5,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6688896.
Videre
Lignende selskaper
- Verdiutvikling AS indeks 52, nr. 168 · sammenlign
- Vlo Invest AS indeks 52, nr. 169 · sammenlign
- Redweed AS indeks 52, nr. 172 · sammenlign
- TORGERSEN & CO AS indeks 52, nr. 176 · sammenlign
- All in All AS indeks 52, nr. 177 · sammenlign