T. Sivertsen AS
Score · regnskapsår 2025
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 148 av 1 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 264 av 2 212 · Sjømat
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 81 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
T. Sivertsen AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 197 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 31,2 % (median 13,6 %) og egenkapitalandel 75,4 % (median 34,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 31,2 % | 13,6 % |
| Resultatmargin | 32,0 % | 9,7 % |
| Totalrentabilitet | 10,6 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 75,4 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,13 | 1,72 |
| Omsetningsvekst | 4,4 % | 23,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør T. Sivertsen AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 197 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- T. Sivertsen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
T. Sivertsen AS har score 70 for 2025, rang 264 av 2 212 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 82 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 81 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 75,4 % mot median 34,3 %.
Svakest: Vekst: persentil 30 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 4,4 % mot median 23,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
T. Sivertsen AS hadde en driftsmargin på 31,2 % og en egenkapitalandel på 75,4 % i 2025, og er nr. 264 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 26,1 % til 31,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 15 MNOK og 20 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 20 MNOK |
| P/B | 1,0 | 15 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 31,2 % (median 13,6 %); Egenkapitalandel 75,4 % (median 34,3 %); Likviditetsgrad 1 4,13 (median 1,72).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 81 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 30 | vekt 15 % |
| Konsistens | 82 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er T. Sivertsen AS?
Driftsmarginen var 31,2 % i 2025, mot en median på 13,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,6 %.
Hvor solid er T. Sivertsen AS?
Egenkapitalandelen var 75,4 % i 2025 (median 34,3 %). Gjeldsgraden var 0,33 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i T. Sivertsen AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,13 i 2025 (median 1,72).
Hvordan står T. Sivertsen AS i Sjømat?
T. Sivertsen AS er nr. 264 av 2 212 rangerte selskaper i Sjømat for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 148 av 1 197. Omsetningen endret seg 4,4 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 17. oktober 2024 | Havforskningsinstituttet | 24/00915 Kystreferanseflåten - 11 fartøy 2024-2028 | verdi ikke oppgitt |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914949785
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 13. januar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,28 MNOK
- Forretningsadresse
- Sjøbergveien 17, 8352 SENNESVIK (VESTVÅGØY)
- Kommune
- Vestvågøy rang 4–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 69 | 70 | |
| Rang | 317 | 302 | 264 | |
| Driftsmargin | 22,5 % | 26,1 % | 31,2 % | |
| Totalrentabilitet | 9,2 % | 9,0 % | 10,6 % | |
| Egenkapitalandel | 66,6 % | 71,3 % | 75,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,65 | 3,49 | 4,13 | |
| Omsetningsvekst | – | −22,2 % | 4,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,3 MNOK | 5,7 MNOK | 5,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,6 MNOK | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 18,5 MNOK | 18,9 MNOK | 19,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,9 MNOK | 4,7 MNOK | 5,9 MNOK |
| Egenkapital | 12,3 MNOK | 13,5 MNOK | 14,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,8 MNOK | 13,0 MNOK | 14,4 MNOK |
| Sum gjeld | 6,2 MNOK | 5,4 MNOK | 4,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6488591.
Videre
Lignende selskaper
- Aquavax AS indeks 70, nr. 260 · sammenlign
- BR. Ludvigsen AS indeks 70, nr. 262 · sammenlign
- Hjalmar Ekrem Fiskeindustri AS indeks 70, nr. 263 · sammenlign
- Kaspersen Fiske AS indeks 70, nr. 265 · sammenlign
- Bugøy Havfiske AS indeks 70, nr. 266 · sammenlign