Solutec VVS AS
Score · regnskapsår 2025
24av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 975 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 829 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Solutec VVS AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −9,5 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 25,0 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −9,5 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −10,1 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | −23,0 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 25,0 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,99 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | −9,3 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,27 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 24 gjør Solutec VVS AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Solutec VVS AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Solutec VVS AS har score 24 for 2025, rang 17 829 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 39 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,32 mot median 1,48.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 5 mot sammenlignbare, driftsmargin −9,5 % mot median 4,5 %. Vekst: persentil 24 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −9,3 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −10,1 % (median 4,2 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −9,5 % (median 4,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Solutec VVS AS hadde en driftsmargin på −9,5 % og en egenkapitalandel på 25,0 % i 2025, og er nr. 17 829 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 16,4 % til 25,0 % og driftsmarginen steg fra −12,2 % til −9,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,1 % (median 4,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −9,5 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 39 | vekt 15 % |
| Vekst | 24 | vekt 15 % |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Varighet: 24 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Solutec VVS AS?
Driftsmarginen var −9,5 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −23,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Solutec VVS AS?
Egenkapitalandelen var 25,0 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 2,99 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Solutec VVS AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,32 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Solutec VVS AS i Bygg og anlegg?
Solutec VVS AS er nr. 17 829 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 975 av 5 557. Omsetningen endret seg −9,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915010660
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 30 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 11. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Fornebuveien 50, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 22 | 24 | |
| Rang | 14 983 | 17 313 | 17 829 | |
| Driftsmargin | −7,2 % | −12,2 % | −9,5 % | |
| Totalrentabilitet | −12,6 % | −39,4 % | −23,0 % | |
| Egenkapitalandel | 22,3 % | 16,4 % | 25,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,68 | 1,12 | 1,32 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,4 % | −9,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35,2 MNOK | 42,0 MNOK | 38,1 MNOK |
| Driftsresultat | −2,5 MNOK | −5,1 MNOK | −3,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,6 MNOK | −5,2 MNOK | −3,8 MNOK |
| Årsresultat | −2,0 MNOK | −4,1 MNOK | −3,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,8 MNOK | 12,7 MNOK | 15,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 19,8 MNOK | 11,9 MNOK | 15,4 MNOK |
| Egenkapital | 4,4 MNOK | 2,1 MNOK | 3,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,9 MNOK | −2,2 MNOK | −5,2 MNOK |
| Sum gjeld | 15,4 MNOK | 10,6 MNOK | 11,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,8 MNOK | 10,6 MNOK | 11,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7156051.
Videre
Lignende selskaper
- AN Bygg AS indeks 24, nr. 17 822 · sammenlign
- Asker Ventilasjon AS indeks 24, nr. 17 823 · sammenlign
- Jotunheimen Bygg AS indeks 24, nr. 17 825 · sammenlign
- Deco Norge AS indeks 24, nr. 17 826 · sammenlign
- DK Totalbygg AS indeks 24, nr. 17 834 · sammenlign