Lush Dive AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 367 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 737 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Lush Dive AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,0 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 51,4 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 16,0 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 16,0 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 40,6 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 51,4 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,95 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,02 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 25,2 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Lush Dive AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Lush Dive AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Lush Dive AS har score 71 for 2025, rang 2 737 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 89 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,0 % mot median 2,6 %. Vekst: persentil 78 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 25,2 % mot median 4,0 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Lush Dive AS hadde en driftsmargin på 16,0 % og en egenkapitalandel på 51,4 % i 2025, og er nr. 2 737 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 1,2 % til 16,0 % og omsetningen økte med 25 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 61 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 78 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 66 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lush Dive AS?
Driftsmarginen var 16,0 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 40,6 %.
Hvor solid er Lush Dive AS?
Egenkapitalandelen var 51,4 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,95 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Lush Dive AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,02 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Lush Dive AS i Handel?
Lush Dive AS er nr. 2 737 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 367 av 11 289. Omsetningen endret seg 25,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915076157
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.610)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 24. februar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Thorvald Meyers gate 19, 0555 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 6. mars 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 69 | 58 | 71 | |
| Rang | 4 522 | 7 933 | 2 737 | |
| Driftsmargin | 10,3 % | 1,2 % | 16,0 % | |
| Totalrentabilitet | 25,9 % | 4,6 % | 40,6 % | |
| Egenkapitalandel | 50,9 % | 50,4 % | 51,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,96 | 1,95 | 2,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,7 % | 25,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,7 MNOK | 5,5 MNOK | 6,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,9 MNOK | 1,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK | 2,7 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6381981.
Videre
Lignende selskaper
- Trafohallen AS indeks 71, nr. 2 734 · sammenlign
- Urmaker Bjerve Stjørdal AS indeks 71, nr. 2 736 · sammenlign
- NY Trend AS indeks 71, nr. 2 740 · sammenlign
- Halob AS indeks 71, nr. 2 742 · sammenlign
- GODS & Gull AS indeks 71, nr. 2 743 · sammenlign