Celsius Rens og Vask AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 9,4 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 9,4 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 5,0 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 19,3 % | 32,6 % |
| Gjeldsgrad | 4,17 | 1,38 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −23,3 % | 3,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Celsius Rens og Vask AS hadde en egenkapitalandel på 19,3 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2023 til 2024: omsetningen falt med 23 % og egenkapitalandelen falt fra 27,0 % til 19,3 %.
Celsius Rens og Vask AS klarte seg svakere enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var −0,7 % i 2022 (sektorens median −0,2 %), og egenkapitalandelen 33,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 10,6 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Celsius Rens og Vask AS?
Driftsmarginen var 9,4 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,0 %.
Hvor solid er Celsius Rens og Vask AS?
Egenkapitalandelen var 19,3 % i 2024 (median 32,6 %). Gjeldsgraden var 4,17 (median 1,38).
Hvordan er likviditeten i Celsius Rens og Vask AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,22 i 2024 (median 1,43).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915156509
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (96.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. mars 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sofienberggata 44, 0560 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 25. mars 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −0,7 % | 11,8 % | 9,4 % | |
| Totalrentabilitet | −2,3 % | 13,4 % | 5,0 % | |
| Egenkapitalandel | 33,5 % | 27,0 % | 19,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,28 | 1,22 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,7 % | −23,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6270973.