Sitecontrol AS
Score · regnskapsår 2025
14av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 383 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 025 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sitecontrol AS ligger 37 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 439 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −11,6 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel −38,8 % (median 33,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −11,6 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | −14,3 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | −37,5 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | −38,8 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,75 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,71 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 11,3 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,77 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 14 gjør Sitecontrol AS det bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 439 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sitecontrol AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Sitecontrol AS har score 14 for 2025, rang 4 025 av 4 183 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 55 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 11,3 % mot median 8,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −38,8 % mot median 33,2 %. Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,71 mot median 1,43.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −38,8 % (median 33,2 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,43).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −14,3 % (median 5,6 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Sitecontrol AS med 14,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 15,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Sitecontrol AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3,2 % | 4,8 % | −4,9 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | −4,4 prosentpoeng |
| 2025 | −11,6 % | 5,6 % | −14,8 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | −15,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sitecontrol AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Sitecontrol AS falt 14,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 3,2 % | −11,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Sitecontrol AS falt 14,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 3,2 % | −11,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Sitecontrol AS falt 14,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 3,2 % | −11,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Sitecontrol AS falt 14,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 3,2 % | −11,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Sitecontrol AS falt 14,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 3,2 % | −11,6 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Sitecontrol AS falt 14,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 3,2 % | −11,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Sitecontrol AS falt 14,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 3,2 % | −11,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Sitecontrol AS falt 14,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,1 % | 3,2 % | −11,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Sitecontrol AS hadde en driftsmargin på −11,6 % og en egenkapitalandel på −38,8 % i 2025, og er nr. 4 025 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 4,7 % til −38,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −38,8 % (median 33,2 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,71 (median 1,43).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −14,3 % (median 5,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −11,6 % (median 5,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 8 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 55 | vekt 15 % |
| Konsistens | 16 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sitecontrol AS?
Driftsmarginen var −11,6 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −37,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sitecontrol AS?
Egenkapitalandelen var −38,8 % i 2025 (median 33,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Sitecontrol AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,71 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Sitecontrol AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Sitecontrol AS er nr. 4 025 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 383 av 1 439. Omsetningen endret seg 11,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915193242
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. januar 2026
- Stiftet
- 27. februar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Dyrskuevegen 32, 2040 KLØFTA (ULLENSAKER)
- Kommune
- Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 50 %
- Altius AS · 50,0 %
- Coldewey Norway AS · 50,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 39 | 14 | |
| Rang | 2 616 | 2 972 | 4 025 | |
| Driftsmargin | 8,1 % | 3,2 % | −11,6 % | |
| Totalrentabilitet | 16,0 % | 7,3 % | −37,5 % | |
| Egenkapitalandel | 12,9 % | 4,7 % | −38,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,21 | 0,71 | |
| Omsetningsvekst | – | 65,6 % | 11,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,6 MNOK | 17,5 MNOK | 19,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | −2,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK | −2,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | −2,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,3 MNOK | 7,6 MNOK | 6,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,2 MNOK | 4,8 MNOK | 4,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK | −2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | −2,5 MNOK |
| Sum gjeld | 4,7 MNOK | 7,2 MNOK | 8,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,9 MNOK | 4,0 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7077306.
Videre
Lignende selskaper
- Nutritionlab AS indeks 15, nr. 4 012 · sammenlign
- Tyo Automation Viddal AS indeks 15, nr. 4 017 · sammenlign
- Flowpro Well Technology AS indeks 14, nr. 4 022 · sammenlign
- NORD WELDING & ENGINEERING (NWE) AS indeks 14, nr. 4 023 · sammenlign
- Veyt AS indeks 14, nr. 4 030 · sammenlign