Quantfolio AS
Score · regnskapsår 2023
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 437 av 874 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 359 av 2 826 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Quantfolio AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 874 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −203,8 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 82,5 % (median 35,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | −203,8 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | −199,0 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | −43,5 % | 8,3 % |
| Egenkapitalandel | 82,5 % | 35,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,52 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | 15,9 % |
| Omsetning per ansatt | 0,98 MNOK | 1,59 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Quantfolio AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (874 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Quantfolio AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Quantfolio AS hadde en driftsmargin på −203,8 % og en egenkapitalandel på 82,5 % i 2023, og er nr. 1 359 av 2 826 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 48 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 48 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −199,0 % (median 4,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −203,8 % (median 4,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 4 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Quantfolio AS?
Driftsmarginen var −203,8 % i 2023, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −43,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Quantfolio AS?
Egenkapitalandelen var 82,5 % i 2023 (median 35,4 %). Gjeldsgraden var 0,21 (median 1,67).
Hvordan er likviditeten i Quantfolio AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,52 i 2023 (median 1,37).
Hvordan står Quantfolio AS i Informasjon og kommunikasjon?
Quantfolio AS er nr. 1 359 av 2 826 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 437 av 874.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915210600
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. januar 2026
- Stiftet
- 17. mars 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 10,54 MNOK
- Forretningsadresse
- Møllendalsveien 1A, 5009 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- quantfol.io
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 45
- Største eier
- 37,9 % · tre største 65,3 %
- Fordeling
- selskaper 97 % · privatpersoner 3 % · utenlandske 1 %
- Eid fra samme kommune
- 30 %
- Eiere over 60 år
- 6 % av personeierne sine aksjer (medianalder 50 år)
- Storebrand Asset Management AS · 38,1 %
- DNB Ventures AS · 17,7 %
- Westhawk AS · 9,9 %
- Weintraub AS · 8,4 %
- Skaathun Invest AS · 7,2 %
- H5 Innovations AS · 5,3 %
- Farvatn Venture AS · 2,7 %
- Oro-Invest AS · 1,3 %
- Psynergies AS · 1,0 %
- MOMENTUM INVEST & Holding AS · 1,0 %
- 17 privatpersoner · 2,7 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Quantfolio AS (0 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 40 | 34 | |
| Rang | 1 359 | 2 128 | 2 370 | |
| Driftsmargin | −203,8 % | −135,1 % | −96,0 % | |
| Totalrentabilitet | −43,5 % | −52,9 % | −48,0 % | |
| Egenkapitalandel | 82,5 % | 61,0 % | 44,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,52 | 1,14 | 1,16 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,5 % | 17,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,8 MNOK | 15,9 MNOK | 18,6 MNOK |
| Driftsresultat | −26,0 MNOK | −21,5 MNOK | −17,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −25,4 MNOK | −21,1 MNOK | −17,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 2,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −25,4 MNOK | −23,5 MNOK | −17,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 57,6 MNOK | 39,4 MNOK | 36,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 33,4 MNOK | 17,5 MNOK | 17,8 MNOK |
| Egenkapital | 47,5 MNOK | 24,1 MNOK | 16,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 10,1 MNOK | 15,4 MNOK | 20,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,5 MNOK | 15,4 MNOK | 15,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5441035.
Videre
Lignende selskaper
- Cence AS indeks 50, nr. 1 353 · sammenlign
- Omnium AS indeks 50, nr. 1 357 · sammenlign
- Lildog AS indeks 50, nr. 1 358 · sammenlign
- Rocs AS indeks 50, nr. 1 365 · sammenlign
- Novacare AS indeks 50, nr. 1 368 · sammenlign