Scan Protec AS

Org.nr. 915305024 · Vågan · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −252,4 % 3,3 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −12,7 % 2,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −2,3 % 6,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 53,0 % 37,7 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,89 1,22 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,45 1,53 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −89,8 % 3,9 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Scan Protec AS
  • Median: selskapene i samme sektor
Analyse · 2025

Hva tallene sier

Scan Protec AS hadde en egenkapitalandel på 53,0 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 17,9 % til −252,4 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,0 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,2 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −12,7 % (median 2,4 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −252,4 % (median 3,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Scan Protec AS?

Driftsmarginen var −252,4 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −2,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Scan Protec AS?

Egenkapitalandelen var 53,0 % i 2025 (median 37,7 %). Gjeldsgraden var 0,89 (median 1,22).

Hvordan er likviditeten i Scan Protec AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,45 i 2025 (median 1,53).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915305024
Org.form
AS
Sektor
Industri (25.530)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
13. april 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,12 MNOK
Forretningsadresse
Nemakveien 1, 8300 SVOLVÆR (VÅGAN)
Kommune
Vågan rang 6–16 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 27. april 2015
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Rib Lofoten AS (100 %)

Har eierandeler i: Rib Lofoten AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks6089–
Rang1 28815–
Driftsmargin12,0 %17,9 %−252,4 %
Totalrentabilitet15,3 %48,9 %−2,3 %
Egenkapitalandel47,8 %83,3 %53,0 %
Likviditetsgrad 11,625,331,45
Omsetningsvekst–74,0 %−89,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,3 MNOK4,0 MNOK0,4 MNOK
Driftsresultat0,3 MNOK0,7 MNOK−1,0 MNOK
Resultat før skatt0,3 MNOK0,7 MNOK−0,1 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat0,2 MNOK0,6 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler1,8 MNOK1,5 MNOK2,2 MNOK
Omløpsmidler1,5 MNOK1,1 MNOK1,5 MNOK
Egenkapital0,9 MNOK1,2 MNOK1,2 MNOK
Opptjent egenkapital0,3 MNOK0,7 MNOK0,6 MNOK
Sum gjeld0,9 MNOK0,2 MNOK1,1 MNOK
Kortsiktig gjeld0,9 MNOK0,2 MNOK1,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6674376.