Hallingdal Trafikkopplæring AS
Score · regnskapsår 2025
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 318 av 577 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 751 av 1 357 · Undervisning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 37 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hallingdal Trafikkopplæring AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 577 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 14,3 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 24,0 % (median 31,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 14,3 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 15,4 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 29,7 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 24,0 % | 31,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,16 | 1,48 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,83 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −16,5 % | 4,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Hallingdal Trafikkopplæring AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (577 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hallingdal Trafikkopplæring AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hallingdal Trafikkopplæring AS har score 47 for 2025, rang 751 av 1 357 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 84 mot sammenlignbare, driftsmargin 14,3 % mot median 3,0 %.
Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −16,5 % mot median 4,5 %. Likviditet: persentil 23 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,83 mot median 1,43.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,83 (median 1,43).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hallingdal Trafikkopplæring AS hadde en driftsmargin på 14,3 % og en egenkapitalandel på 24,0 % i 2025, og er nr. 751 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 20,9 % til 14,3 % og egenkapitalandelen falt fra 33,4 % til 24,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,83 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 84 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 37 | vekt 25 % |
| Likviditet | 23 | vekt 15 % |
| Vekst | 13 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hallingdal Trafikkopplæring AS?
Driftsmarginen var 14,3 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,7 %.
Hvor solid er Hallingdal Trafikkopplæring AS?
Egenkapitalandelen var 24,0 % i 2025 (median 31,4 %). Gjeldsgraden var 3,16 (median 1,48).
Hvordan er likviditeten i Hallingdal Trafikkopplæring AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,83 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Hallingdal Trafikkopplæring AS i Undervisning?
Hallingdal Trafikkopplæring AS er nr. 751 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 318 av 577. Omsetningen endret seg −16,5 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915329942
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Undervisning (85.531)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. mars 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Tronderudvegen 2, 3550 GOL
- Kommune
- Gol rang 10–24 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 70 | 58 | 47 | |
| Rang | 329 | 559 | 751 | |
| Driftsmargin | 27,0 % | 20,9 % | 14,3 % | |
| Totalrentabilitet | 41,3 % | 36,3 % | 29,7 % | |
| Egenkapitalandel | 45,0 % | 33,4 % | 24,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 0,93 | 0,83 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,5 % | −16,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,2 MNOK | 7,7 MNOK | 6,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | 1,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | 1,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,8 MNOK | 4,7 MNOK | 3,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 2,9 MNOK | 2,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,1 MNOK | 1,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 2,6 MNOK | 3,1 MNOK | 2,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,6 MNOK | 3,1 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7125805.
Videre
Lignende selskaper
- Deva Yoga Institute AS indeks 48, nr. 741 · sammenlign
- Levvel Helse AS indeks 48, nr. 742 · sammenlign
- Tigir AS indeks 47, nr. 748 · sammenlign
- Sommelier Liora Levi AS indeks 47, nr. 753 · sammenlign
- SPOTLIGHT - ET Sted Å Bli Sett AS indeks 47, nr. 754 · sammenlign