Møre Stasjonsdrift AS
Score · regnskapsår 2025
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 420 av 11 287 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 973 av 22 949 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Møre Stasjonsdrift AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 284 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 29,1 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 10,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 10,4 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 47,1 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 29,1 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,43 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 10,7 % | 4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,72 MNOK | 0,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Møre Stasjonsdrift AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 287 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Møre Stasjonsdrift AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Møre Stasjonsdrift AS har score 56 for 2025, rang 8 973 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 86 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,5 % mot median 2,6 %. Vekst: persentil 64 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 10,7 % mot median 4,0 %.
Svakest: Konsistens: persentil 34 mot sammenlignbare. Likviditet: persentil 36 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,31 mot median 1,74.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Møre Stasjonsdrift AS hadde en driftsmargin på 10,5 % og en egenkapitalandel på 29,1 % i 2025, og er nr. 8 973 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 60,8 % til 29,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 86 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 40 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | 64 | vekt 15 % |
| Konsistens | 34 | vekt 15 % |
Varighet: 51 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Møre Stasjonsdrift AS?
Driftsmarginen var 10,5 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 47,1 %.
Hvor solid er Møre Stasjonsdrift AS?
Egenkapitalandelen var 29,1 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 2,43 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Møre Stasjonsdrift AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,31 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Møre Stasjonsdrift AS i Handel?
Møre Stasjonsdrift AS er nr. 8 973 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 420 av 11 287. Omsetningen endret seg 10,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915429890
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 10 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 6. mai 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Atlanterhavsvegen 3, 6532 AVERØY
- Kommune
- Averøy rang 9–27 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 51 | 56 | |
| Rang | 11 630 | 10 816 | 8 973 | |
| Driftsmargin | −1,4 % | −1,5 % | 10,5 % | |
| Totalrentabilitet | −3,3 % | −4,6 % | 47,1 % | |
| Egenkapitalandel | 60,9 % | 60,8 % | 29,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,37 | 2,38 | 1,31 | |
| Omsetningsvekst | – | 18,1 % | 10,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,5 MNOK | 6,5 MNOK | 7,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,4 MNOK | 2,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,2 MNOK | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6904294.
Videre
Lignende selskaper
- Randesund Lysstøperi AS indeks 56, nr. 8 965 · sammenlign
- Graawe-Jacobsen AS indeks 56, nr. 8 967 · sammenlign
- Nerbutikken AS indeks 56, nr. 8 969 · sammenlign
- Mali Partner AS indeks 56, nr. 8 974 · sammenlign
- Osebakken Motorservice AS indeks 56, nr. 8 980 · sammenlign