Subsurface AS

Org.nr. 915432808 · Sola · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2023

16av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 895 av 2 095 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 517 av 3 838 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 30 og soliditet 6 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Subsurface AS ligger 33 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 2 094 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 0,4 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 0,6 % (median 39,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 0,4 % 5,8 % 32 %
Resultatmargin 0,3 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 0,1 % 11,2 % 29 %
Egenkapitalandel 0,6 % 39,9 % 12 %
Gjeldsgrad 168,97 1,20 0 %
Likviditetsgrad 1 0,04 1,58 0 %
Omsetningsvekst – 0,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 16 gjør Subsurface AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 095 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Subsurface AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Subsurface AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på 0,6 % i 2023, og er nr. 3 517 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 18,6 0 MNOK 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK
minus netto gjeld −0,1 MNOK
15,9 0 MNOK 0 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 3,2 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 25,4 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,04 (median 1,58).

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,6 % (median 39,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet30 vekt 30 %
Soliditet6 vekt 25 %
Likviditet0 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens22 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Subsurface AS?

Driftsmarginen var 0,4 % i 2023, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,1 %.

Hvor solid er Subsurface AS?

Egenkapitalandelen var 0,6 % i 2023 (median 39,9 %). Gjeldsgraden var 168,97 (median 1,20).

Hvordan er likviditeten i Subsurface AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,04 i 2023 (median 1,58). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Subsurface AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Subsurface AS er nr. 3 517 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 895 av 2 095.

Konsernstruktur · 2025

3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Subsurface AS.

Subsurface AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Subsurface AS du er her operativt · indeks 22 · nr. 3662 av 4004 i Teknisk tjenesteyting og forskning

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915432808
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
8. mai 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
c/o People Performance AS, Energivegen 20, 4056 TANANGER (SOLA)
Kommune
Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 26. mai 2015
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.subsurfaceas.com
Selskapets forretningskommune, Sola. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3
Største eier
20,0 %
Fordeling
selskaper 20 % · privatpersoner 30 % · utenlandske 15 %
  • Kasisto AS · 40,0 %
  • 2 privatpersoner · 30,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Bluelux AS (100 %), Subcem AS (60 %)

Har eierandeler i: Bluelux AS (100 %), Subcem AS (60 %)

Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks163222
Rang3 5173 2063 662
Driftsmargin0,4 %0,1 %0,1 %
Totalrentabilitet0,1 %0,1 %0,0 %
Egenkapitalandel0,6 %0,5 %0,4 %
Likviditetsgrad 10,040,060,14
Omsetningsvekst–132,1 %−35,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,5 MNOK3,5 MNOK2,3 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler5,7 MNOK7,5 MNOK9,3 MNOK
Omløpsmidler0,2 MNOK0,5 MNOK0,6 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld5,6 MNOK7,4 MNOK9,2 MNOK
Kortsiktig gjeld5,6 MNOK7,4 MNOK4,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5320427.