Trebevaring AS

Org.nr. 915470726 · Oslo · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2025

13av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 12 261 av 12 871 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 483 av 20 335 · Bygg og anlegg

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Trebevaring AS ligger 37 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 864 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel −6,7 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −7,0 % 3,5 % 15 %
Resultatmargin −7,0 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −32,4 % 7,8 % 9 %
Egenkapitalandel −6,7 % 32,8 % 16 %
Gjeldsgrad – 1,43 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,88 1,41 23 %
Omsetningsvekst −24,6 % 6,1 % 15 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 13 gjør Trebevaring AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 871 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Trebevaring AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Trebevaring AS har score 13 for 2025, rang 19 483 av 20 335 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 28 mot sammenlignbare.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −6,7 % mot median 32,8 %. Lønnsomhet: persentil 12 mot sammenlignbare, driftsmargin −7,0 % mot median 3,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Trebevaring AS hadde en driftsmargin på −7,0 % og en egenkapitalandel på −6,7 % i 2025, og er nr. 19 483 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 16,9 % til −6,7 % og omsetningen falt med 25 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −6,7 % (median 32,8 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,88 (median 1,41).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,0 % (median 3,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,0 % (median 3,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet12 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet23 vekt 15 %
Vekst15 vekt 15 %
Konsistens28 vekt 15 %

Varighet: 29 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Trebevaring AS?

Driftsmarginen var −7,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −32,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Trebevaring AS?

Egenkapitalandelen var −6,7 % i 2025 (median 32,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Trebevaring AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,88 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Trebevaring AS i Bygg og anlegg?

Trebevaring AS er nr. 19 483 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 12 261 av 12 871. Omsetningen endret seg −24,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915470726
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.320)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
8. april 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Maridalsveien 120, 0461 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 2. juni 2015
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.trebevaring.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks472813
Rang10 11616 23319 483
Driftsmargin4,2 %−2,6 %−7,0 %
Totalrentabilitet17,2 %−10,7 %−32,4 %
Egenkapitalandel26,1 %16,9 %−6,7 %
Likviditetsgrad 11,331,180,88
Omsetningsvekst–−9,3 %−24,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,4 MNOK2,2 MNOK1,6 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK−0,1 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK−0,1 MNOK−0,1 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK−0,1 MNOK−0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,6 MNOK0,5 MNOK0,3 MNOK
Omløpsmidler0,6 MNOK0,5 MNOK0,3 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,1 MNOK0,1 MNOK−0,1 MNOK
Sum gjeld0,4 MNOK0,4 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,4 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6563483.