M ROMULD & Sønner AS

Org.nr. 915472249 · Kristiansund · Stiftet 1972 · 5 ansatte

Score · regnskapsår 2023

79av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 693 av 6 803 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 175 av 21 088 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

M ROMULD & Sønner AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 6 803 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,4 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 57,8 % (median 36,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 10,4 % 3,2 % 84 %
Resultatmargin 9,9 % 2,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 24,9 % 9,3 % 83 %
Egenkapitalandel 57,8 % 36,1 % 75 %
Gjeldsgrad 0,73 1,55 73 %
Likviditetsgrad 1 2,58 1,71 74 %
Omsetningsvekst – 4,2 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt2,45 MNOK2,03 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 79 gjør M ROMULD & Sønner AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 803 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • M ROMULD & Sønner AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

M ROMULD & Sønner AS hadde en driftsmargin på 10,4 % og en egenkapitalandel på 57,8 % i 2023, og er nr. 2 175 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 11 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,9 MNOK 10,0 9 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,3 MNOK
minus netto gjeld −0,8 MNOK
8,0 11 MNOK
P/B Egenkapital: 3,0 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet84 vekt 30 %
Soliditet74 vekt 25 %
Likviditet74 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens80 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er M ROMULD & Sønner AS?

Driftsmarginen var 10,4 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,9 %.

Hvor solid er M ROMULD & Sønner AS?

Egenkapitalandelen var 57,8 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 0,73 (median 1,55).

Hvordan er likviditeten i M ROMULD & Sønner AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,58 i 2023 (median 1,71).

Hvordan står M ROMULD & Sønner AS i Handel?

M ROMULD & Sønner AS er nr. 2 175 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 693 av 6 803.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915472249
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.520)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
5 registrert 10. desember 2025
Stiftet
2. januar 1972 54 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Nordmørsveien 54, 6517 KRISTIANSUND N
Kommune
Kristiansund rang 17–26 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks793766
Rang2 17516 2414 665
Driftsmargin10,4 %−5,9 %5,0 %
Totalrentabilitet24,9 %−14,6 %14,0 %
Egenkapitalandel57,8 %54,9 %69,7 %
Likviditetsgrad 12,581,842,64
Omsetningsvekst–−11,7 %4,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter12,3 MNOK10,8 MNOK11,3 MNOK
Driftsresultat1,3 MNOK−0,6 MNOK0,6 MNOK
Resultat før skatt1,2 MNOK−0,7 MNOK0,5 MNOK
Årsresultat0,9 MNOK−0,6 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler5,1 MNOK4,4 MNOK4,1 MNOK
Omløpsmidler4,3 MNOK3,2 MNOK3,2 MNOK
Egenkapital3,0 MNOK2,4 MNOK2,8 MNOK
Opptjent egenkapital2,9 MNOK2,3 MNOK2,7 MNOK
Sum gjeld2,2 MNOK2,0 MNOK1,2 MNOK
Kortsiktig gjeld1,7 MNOK1,7 MNOK1,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4614181.

Lignende selskaper