Forbruksvarer AS
Score · regnskapsår 2023
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 579 av 10 532 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 181 av 21 059 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Forbruksvarer AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 523 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 36,7 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 7,8 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 36,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 36,6 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 48,7 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 7,8 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 11,89 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Forbruksvarer AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 532 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Forbruksvarer AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Forbruksvarer AS hadde en driftsmargin på 36,7 % og en egenkapitalandel på 7,8 % i 2023, og er nr. 11 181 av 21 059 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 16,6 | 25 MNOK |
| P/B | 2,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,8 % (median 35,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 16 | vekt 25 % |
| Likviditet | 22 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Forbruksvarer AS?
Driftsmarginen var 36,7 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 48,7 %.
Hvor solid er Forbruksvarer AS?
Egenkapitalandelen var 7,8 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 11,89 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Forbruksvarer AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Forbruksvarer AS i Handel?
Forbruksvarer AS er nr. 11 181 av 21 059 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 579 av 10 532.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915477801
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.180)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Kanalen 3, 0252 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.forbruksvarer.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Systemet AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Systemet AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 57 | 47 | |
| Rang | 11 181 | 8 031 | 12 966 | |
| Driftsmargin | 36,7 % | 39,4 % | 11,1 % | |
| Totalrentabilitet | 48,7 % | 66,1 % | 30,2 % | |
| Egenkapitalandel | 7,8 % | 12,4 % | 12,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,13 | 0,99 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,3 % | 0,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,8 MNOK | 8,8 MNOK | 8,8 MNOK |
| Driftsresultat | 2,9 MNOK | 3,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,9 MNOK | 3,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 2,2 MNOK | 2,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,9 MNOK | 5,3 MNOK | 3,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,8 MNOK | 5,2 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 5,4 MNOK | 4,6 MNOK | 3,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,4 MNOK | 4,6 MNOK | 2,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4991993.
Videre
Lignende selskaper
- Hobbydrivhus AS indeks 48, nr. 11 177 · sammenlign
- Mono Retail AS indeks 48, nr. 11 178 · sammenlign
- Filter Optix AS indeks 48, nr. 11 179 · sammenlign
- Smart Kaffe AS indeks 48, nr. 11 183 · sammenlign
- Tores Eftf AS indeks 48, nr. 11 184 · sammenlign