Brevetti AS
Score · regnskapsår 2024
27av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 3 104 av 3 514 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 781 av 22 221 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 0 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Brevetti AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 514 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin −26,9 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 22,1 % (median 30,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 215 MNOK | 92 MNOK |
| Driftsmargin | −26,9 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | −31,1 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | −34,5 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 22,1 % | 30,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,52 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,70 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | −29,6 % | 5,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 27 gjør Brevetti AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 514 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Brevetti AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Brevetti AS hadde en driftsmargin på −26,9 % og en egenkapitalandel på 22,1 % i 2024, og er nr. 18 781 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen falt med 30 % og egenkapitalandelen steg fra 12,6 % til 22,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 36 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 36 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −31,1 % (median 2,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −26,9 % (median 2,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 0 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 30 | vekt 15 % |
Varighet: 23 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Brevetti AS?
Driftsmarginen var −26,9 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −34,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Brevetti AS?
Egenkapitalandelen var 22,1 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 3,52 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Brevetti AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,70 i 2024 (median 1,40).
Hvordan står Brevetti AS i Handel?
Brevetti AS er nr. 18 781 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 3 104 av 3 514. Omsetningen endret seg −29,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915488706
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. mai 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Solheimveien 7, 1461 LØRENSKOG
- Kommune
- Lørenskog rang 1–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 2549004Y6RBSSO06WS17 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 18 | 27 | 18 | |
| Rang | 18 734 | 18 781 | 21 486 | |
| Driftsmargin | −25,4 % | −26,9 % | −37,7 % | |
| Totalrentabilitet | −30,0 % | −34,5 % | −23,7 % | |
| Egenkapitalandel | 12,6 % | 22,1 % | 7,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,09 | 3,70 | 3,27 | |
| Omsetningsvekst | – | −29,6 % | −50,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 304,5 MNOK | 214,5 MNOK | 106,5 MNOK |
| Driftsresultat | −77,3 MNOK | −57,6 MNOK | −40,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −77,7 MNOK | −66,8 MNOK | −47,6 MNOK |
| Årsresultat | −60,6 MNOK | −52,1 MNOK | −37,1 MNOK |
| Finanskostnader | 18,9 MNOK | 10,9 MNOK | 9,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 195,8 MNOK | 162,2 MNOK | 159,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 187,1 MNOK | 155,3 MNOK | 145,4 MNOK |
| Egenkapital | 24,7 MNOK | 35,9 MNOK | 11,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −85,2 MNOK | −137,3 MNOK | – |
| Sum gjeld | 171,0 MNOK | 126,3 MNOK | 148,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 89,6 MNOK | 41,9 MNOK | 44,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5897553.
Videre
Lignende selskaper
- Traktor og Maskin AS indeks 28, nr. 18 765 · sammenlign
- Daniel Larsen Johansen AS indeks 27, nr. 18 776 · sammenlign
- Knapphus Energi Øst AS indeks 27, nr. 18 783 · sammenlign
- Storkaas Handel AS indeks 27, nr. 18 785 · sammenlign
- Global Hobby og Kunst AS indeks 27, nr. 18 790 · sammenlign