Ecit Lillehammer AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 591 av 833 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 675 av 2 455 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 50 og soliditet 45 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ecit Lillehammer AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 833 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,7 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 23,3 % (median 26,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 9,7 % | 9,7 % |
| Resultatmargin | 10,7 % | 10,3 % |
| Totalrentabilitet | 24,5 % | 23,9 % |
| Egenkapitalandel | 23,3 % | 26,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,29 | 2,66 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | −15,8 % | 8,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,27 MNOK | 1,52 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Ecit Lillehammer AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (833 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ecit Lillehammer AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Ecit Lillehammer AS har score 42 for 2025, rang 1 675 av 2 455 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 56 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −15,8 % mot median 8,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 0,9 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +2,0, bransjen +1,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Ecit Lillehammer AS med 2,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,9 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Ecit Lillehammer AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 7 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7,7 % | 8,7 % | −14,1 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −13,9 prosentpoeng |
| 2025 | 9,7 % | 9,7 % | +2,0 prosentpoeng | +1,0 prosentpoeng | +0,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Ecit Lillehammer AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Ecit Lillehammer AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 21,8 % | 7,7 % | 9,7 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Ecit Lillehammer AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 21,8 % | 7,7 % | 9,7 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Ecit Lillehammer AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 21,8 % | 7,7 % | 9,7 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Ecit Lillehammer AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 21,8 % | 7,7 % | 9,7 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Ecit Lillehammer AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 21,8 % | 7,7 % | 9,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Ecit Lillehammer AS økte 2,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 21,8 % | 7,7 % | 9,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Ecit Lillehammer AS hadde en driftsmargin på 9,7 % og en egenkapitalandel på 23,3 % i 2025, og er nr. 1 675 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 16 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 14 MNOK |
| P/B | 4,1 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 50 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 45 | vekt 25 % |
| Likviditet | 46 | vekt 15 % |
| Vekst | 5 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 42 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ecit Lillehammer AS?
Driftsmarginen var 9,7 % i 2025, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,5 %.
Hvor solid er Ecit Lillehammer AS?
Egenkapitalandelen var 23,3 % i 2025 (median 26,2 %). Gjeldsgraden var 3,29 (median 2,66).
Hvordan er likviditeten i Ecit Lillehammer AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2025 (median 1,29).
Hvordan står Ecit Lillehammer AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Ecit Lillehammer AS er nr. 1 675 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 591 av 833. Omsetningen endret seg −15,8 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
33 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Ecit F&A Holding AS.
Ecit F&A Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Ecit F&A Holding AS
- Ecit Lillehammer AS du er her
- Tandem AS
- Ecit Normann & Øygarden AS
- Ecpay AS
- Ecit Consulta AS
- Progresso AS
- Ecit Krr AS
- Ecit Elverum AS
- Ecit Stord AS
- Økonomispesialisten AS
- og 4 selskaper til
Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915514383
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (69.202)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 4. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Kirkegata 45, 2609 LILLEHAMMER
- Kommune
- Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Ecit F&A Holding AS (100 %)
Øverste eier: Ecit F&A Holding AS
- Ecit F&A Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 43 | 42 | |
| Rang | 1 564 | 1 622 | 1 675 | |
| Driftsmargin | 21,8 % | 7,7 % | 9,7 % | |
| Totalrentabilitet | 56,0 % | 26,2 % | 24,5 % | |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 20,9 % | 23,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 1,17 | 1,24 | |
| Omsetningsvekst | – | −14,9 % | −15,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14,2 MNOK | 12,1 MNOK | 10,2 MNOK |
| Driftsresultat | 3,1 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,3 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 2,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,8 MNOK | 4,1 MNOK | 4,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,4 MNOK | 3,8 MNOK | 4,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 5,5 MNOK | 3,2 MNOK | 3,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,5 MNOK | 3,2 MNOK | 3,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6570621.
Videre
Lignende selskaper
- ASKELADDEN & CO Operations AS indeks 42, nr. 1 670 · sammenlign
- Økonomikontroll BW AS indeks 42, nr. 1 672 · sammenlign
- Valdresrevisorene AS indeks 42, nr. 1 677 · sammenlign
- Langseth Services AS indeks 42, nr. 1 678 · sammenlign
- Eika Økonomi Midt-Norge AS indeks 42, nr. 1 680 · sammenlign