Baus AS
Score · regnskapsår 2023
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 818 av 6 795 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 778 av 21 060 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Baus AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 795 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 6,3 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 21,2 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 6,3 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 5,8 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 19,9 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 21,2 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,71 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 3,11 MNOK | 2,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Baus AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 795 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Baus AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Baus AS hadde en driftsmargin på 6,3 % og en egenkapitalandel på 21,2 % i 2023, og er nr. 11 778 av 21 060 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Baus AS?
Driftsmarginen var 6,3 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,9 %.
Hvor solid er Baus AS?
Egenkapitalandelen var 21,2 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 3,71 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Baus AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,22 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Baus AS i Handel?
Baus AS er nr. 11 778 av 21 060 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 818 av 6 795.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915514812
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.470)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 26. mai 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ringeriksveien 164, 1339 VØYENENGA (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 50 %
- Carling Group AS · 50,0 %
- Ysl Holding AS · 50,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 51 | 23 | |
| Rang | 11 778 | 10 888 | 20 308 | |
| Driftsmargin | 6,3 % | 2,7 % | −1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 19,9 % | 11,9 % | −5,2 % | |
| Egenkapitalandel | 21,2 % | 26,5 % | 24,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,34 | 1,12 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,2 % | −19,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24,9 MNOK | 28,6 MNOK | 23,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,6 MNOK | 0,8 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,4 MNOK | 0,6 MNOK | −0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,9 MNOK | 6,7 MNOK | 6,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,2 MNOK | 5,2 MNOK | 4,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 6,2 MNOK | 4,9 MNOK | 4,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,0 MNOK | 3,9 MNOK | 3,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4913301.
Videre
Lignende selskaper
- Norsk Innkjøp AS indeks 46, nr. 11 769 · sammenlign
- Skanfil for Samlere AS indeks 46, nr. 11 772 · sammenlign
- Trømborg Sag og Høvleri AS indeks 46, nr. 11 775 · sammenlign
- Telekiosken Levanger AS indeks 46, nr. 11 776 · sammenlign
- Butikkdrift Høydalsmo AS indeks 46, nr. 11 777 · sammenlign