Ifokus Kompetanse AS
Score · regnskapsår 2023
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 107 av 337 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 290 av 918 · Undervisning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 84 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Ifokus Kompetanse AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 337 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 54,7 % (median 18,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 1,6 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 2,5 % |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 5,6 % |
| Egenkapitalandel | 54,7 % | 18,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,83 | 3,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | 1,11 |
| Omsetningsvekst | – | 3,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,43 MNOK | 0,61 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Ifokus Kompetanse AS det bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (337 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Ifokus Kompetanse AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Ifokus Kompetanse AS hadde en driftsmargin på 1,6 % og en egenkapitalandel på 54,7 % i 2023, og er nr. 290 av 918 rangerte selskaper i Undervisning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 38 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 84 | vekt 25 % |
| Likviditet | 81 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ifokus Kompetanse AS?
Driftsmarginen var 1,6 % i 2023, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,4 %.
Hvor solid er Ifokus Kompetanse AS?
Egenkapitalandelen var 54,7 % i 2023 (median 18,7 %). Gjeldsgraden var 0,83 (median 3,30).
Hvordan er likviditeten i Ifokus Kompetanse AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,95 i 2023 (median 1,11).
Hvordan står Ifokus Kompetanse AS i Undervisning?
Ifokus Kompetanse AS er nr. 290 av 918 rangerte selskaper i Undervisning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 107 av 337.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915516777
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Undervisning (85.597)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 36 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 13. mai 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Nedre Fritzøegate 2, 3264 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 54 | 19 | |
| Rang | 290 | 403 | 818 | |
| Driftsmargin | 1,6 % | −1,0 % | −12,0 % | |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 0,1 % | −19,0 % | |
| Egenkapitalandel | 54,7 % | 40,8 % | 24,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | 1,25 | 0,86 | |
| Omsetningsvekst | – | 58,3 % | −1,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,5 MNOK | 24,5 MNOK | 24,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK | −2,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | −2,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | −2,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,1 MNOK | 14,9 MNOK | 13,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,7 MNOK | 8,9 MNOK | 7,5 MNOK |
| Egenkapital | 6,1 MNOK | 6,1 MNOK | 3,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | – |
| Sum gjeld | 5,0 MNOK | 8,8 MNOK | 10,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,4 MNOK | 7,1 MNOK | 8,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5148539.
Videre
Lignende selskaper
- Øverkvern Fus Barnehage AS indeks 61, nr. 287 · sammenlign
- Wang Ung Sandnes AS indeks 61, nr. 288 · sammenlign
- Norges Toppidrettsgymnas Bodø AS indeks 61, nr. 291 · sammenlign
- Neverdal Enspire Skole AS indeks 61, nr. 292 · sammenlign
- SPIRE & Gro Melkeveien Barnehage AS indeks 61, nr. 298 · sammenlign