For Freedom AS
Score · regnskapsår 2023
4av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 484 av 1 509 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 335 av 2 369 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 0 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
For Freedom AS ligger 45 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 1 508 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −172,7 % (median 9,5 %) og egenkapitalandel −9,2 % (median 43,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −172,7 % | 9,5 % |
| Resultatmargin | −172,7 % | 10,1 % |
| Totalrentabilitet | −239,4 % | 17,4 % |
| Egenkapitalandel | −9,2 % | 43,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,89 | 1,63 |
| Omsetningsvekst | – | 13,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 4 gjør For Freedom AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 509 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- For Freedom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
For Freedom AS hadde en driftsmargin på −172,7 % og en egenkapitalandel på −9,2 % i 2023, og er nr. 2 335 av 2 369 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 17,4 | ikke meningsfull |
| P/B | 4,1 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −9,2 % (median 43,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,89 (median 1,63).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −172,7 % (median 10,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −172,7 % (median 9,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 0 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 11 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 9 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er For Freedom AS?
Driftsmarginen var −172,7 % i 2023, mot en median på 9,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −239,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er For Freedom AS?
Egenkapitalandelen var −9,2 % i 2023 (median 43,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i For Freedom AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,89 i 2023 (median 1,63). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står For Freedom AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
For Freedom AS er nr. 2 335 av 2 369 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 484 av 1 509.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915520995
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. april 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Fantoftvegen 38, 5072 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 23. januar 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 4 | 35 | 18 | |
| Rang | 2 335 | 1 945 | 2 346 | |
| Driftsmargin | −172,7 % | 12,5 % | −3,2 % | |
| Totalrentabilitet | −239,4 % | 101,1 % | −34,2 % | |
| Egenkapitalandel | −9,2 % | 5,1 % | −31,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,89 | 1,05 | 0,76 | |
| Omsetningsvekst | – | −44,2 % | 60,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,8 MNOK | 1,6 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | −4,9 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −4,9 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −4,9 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 2,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4560187.
Videre
Lignende selskaper
- Eco Corporate AS indeks 4, nr. 2 336 · sammenlign
- It's Timeout AS indeks 4, nr. 2 337 · sammenlign
- Futureworks AS indeks 4, nr. 2 338 · sammenlign
- Alvergruppen AS indeks 3, nr. 2 339 · sammenlign
- Human Assets Consulting Group AS indeks 3, nr. 2 340 · sammenlign