Goman Kjelstad AS
Score · regnskapsår 2024
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 540 av 1 101 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 402 av 2 919 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Goman Kjelstad AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 101 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,6 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 30,9 % (median 37,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 173 MNOK | 131 MNOK |
| Driftsmargin | 9,6 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 28,4 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | 30,9 % | 37,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,23 | 1,61 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,76 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | 13,5 % | 5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,33 MNOK | 2,58 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Goman Kjelstad AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 101 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Goman Kjelstad AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Goman Kjelstad AS hadde en driftsmargin på 9,6 % og en egenkapitalandel på 30,9 % i 2024, og er nr. 1 402 av 2 919 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 5,9 % til 9,6 % og omsetningen økte med 13 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 18 MNOK og 133 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 125 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 133 MNOK |
| P/B | 1,0 | 18 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,76 (median 1,53).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 6 | vekt 15 % |
| Vekst | 67 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Goman Kjelstad AS?
Driftsmarginen var 9,6 % i 2024, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,4 %.
Hvor solid er Goman Kjelstad AS?
Egenkapitalandelen var 30,9 % i 2024 (median 37,9 %). Gjeldsgraden var 2,23 (median 1,61).
Hvordan er likviditeten i Goman Kjelstad AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,76 i 2024 (median 1,53). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Goman Kjelstad AS i Industri?
Goman Kjelstad AS er nr. 1 402 av 2 919 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 540 av 1 101. Omsetningen endret seg 13,5 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915545815
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (10.710)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 74 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 4,80 MNOK
- Forretningsadresse
- Mjøsvegen 1139, 2848 SKREIA (ØSTRE TOTEN)
- Kommune
- Østre Toten rang 17–33 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.coop.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 37 | 51 | 52 | |
| Rang | 2 001 | 1 402 | 1 348 | |
| Driftsmargin | 5,9 % | 9,6 % | 9,2 % | |
| Totalrentabilitet | 16,6 % | 28,4 % | 27,1 % | |
| Egenkapitalandel | 30,0 % | 30,9 % | 32,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,72 | 0,76 | 0,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,5 % | 11,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 152,2 MNOK | 172,6 MNOK | 192,0 MNOK |
| Driftsresultat | 8,9 MNOK | 16,6 MNOK | 17,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 8,1 MNOK | 16,0 MNOK | 17,4 MNOK |
| Årsresultat | 6,3 MNOK | 12,5 MNOK | 13,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 53,7 MNOK | 58,5 MNOK | 65,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 27,1 MNOK | 30,8 MNOK | 33,8 MNOK |
| Egenkapital | 16,1 MNOK | 18,1 MNOK | 21,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,9 MNOK | 7,8 MNOK | 10,9 MNOK |
| Sum gjeld | 37,6 MNOK | 40,4 MNOK | 44,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 37,5 MNOK | 40,4 MNOK | 43,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5951073.
Videre
Lignende selskaper
- WENNSTROM SOLUTIONS & Service AS indeks 51, nr. 1 396 · sammenlign
- Kis Øst AS indeks 51, nr. 1 401 · sammenlign
- Kymar Motion AS indeks 51, nr. 1 407 · sammenlign
- Duun Industrier AS indeks 51, nr. 1 411 · sammenlign
- KB Stålindustri AS indeks 51, nr. 1 413 · sammenlign