Interwell P&A AS

Org.nr. 915558410 · Sola · Stiftet 2015 · 21 ansatte

Score · regnskapsår 2025

18av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 976 av 2 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 923 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Interwell P&A AS ligger 32 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 126 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −338,9 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 8,1 % (median 40,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter6 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −338,9 % 4,9 % 2 %
Resultatmargin −472,6 % 4,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −10,8 % 10,2 % 20 %
Egenkapitalandel 8,1 % 40,9 % 20 %
Gjeldsgrad 11,33 1,12 8 %
Likviditetsgrad 1 0,26 1,66 3 %
Omsetningsvekst 10,5 % 5,2 % 59 %
Omsetning per ansatt0,30 MNOK0,75 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 18 gjør Interwell P&A AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 127 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Interwell P&A AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Interwell P&A AS har score 18 for 2025, rang 3 923 av 4 183 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 59 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 10,5 % mot median 5,2 %.

Svakest: Likviditet: persentil 3 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,26 mot median 1,66. Lønnsomhet: persentil 11 mot sammenlignbare, driftsmargin −338,9 % mot median 4,9 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Interwell P&A AS med 157,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,9 poeng. Selskapet gjorde det altså 158,3 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Interwell P&A AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Interwell P&A AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−496,4 %5,8 % +165,5 prosentpoeng +0,1 prosentpoeng +165,4 prosentpoeng
2025−338,9 %4,9 % +157,4 prosentpoeng −0,9 prosentpoeng +158,3 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Interwell P&A AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Interwell P&A AS økte 157,4 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Interwell P&A AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt99,0108,8127,9146,4158,3155,2 (så langt)
Endring fra året før+9,8 %+9,9 %+17,5 %+14,5 %+8,1 %−1,9 %
Selskapets driftsmargin––−661,9 %−496,4 %−338,9 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Interwell P&A AS økte 157,4 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser per år og driftsmarginen til Interwell P&A AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt99,4113,5108,3106,9110,7126,1 (så langt)
Endring fra året før+35,1 %+14,2 %−4,6 %−1,3 %+3,6 %+13,9 %
Selskapets driftsmargin––−661,9 %−496,4 %−338,9 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Interwell P&A AS økte 157,4 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet per år og driftsmarginen til Interwell P&A AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt98,3121,6139,4131,0139,1158,0 (så langt)
Endring fra året før+29,9 %+23,7 %+14,6 %−6,0 %+6,2 %+13,6 %
Selskapets driftsmargin––−661,9 %−496,4 %−338,9 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Interwell P&A AS økte 157,4 prosentpoeng.

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Interwell P&A AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt100,0103,6107,5111,2114,7119,4 (så langt)
Endring fra året før+1,2 %+3,5 %+3,8 %+3,4 %+3,2 %+4,2 %
Selskapets driftsmargin––−661,9 %−496,4 %−338,9 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Interwell P&A AS økte 157,4 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til Interwell P&A AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin––−661,9 %−496,4 %−338,9 %–

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Interwell P&A AS økte 157,4 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Interwell P&A AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−661,9 %−496,4 %−338,9 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Interwell P&A AS økte 157,4 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Interwell P&A AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−661,9 %−496,4 %−338,9 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Interwell P&A AS økte 157,4 prosentpoeng.

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Interwell P&A AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt90,590,996,0100,9105,6109,2 (så langt)
Endring fra året før+7,4 %+0,5 %+5,6 %+5,2 %+4,7 %+3,4 %
Selskapets driftsmargin––−661,9 %−496,4 %−338,9 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Interwell P&A AS hadde en driftsmargin på −338,9 % og en egenkapitalandel på 8,1 % i 2025, og er nr. 3 923 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −496,4 % til −338,9 % og omsetningen økte med 11 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 25 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −26,0 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −25,7 MNOK 15,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 16,1 MNOK 3,2 52 MNOK 25 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,9 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,26 (median 1,66).

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,1 % (median 40,9 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −472,6 % (median 4,8 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −338,9 % (median 4,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet11 vekt 30 %
Soliditet14 vekt 25 %
Likviditet3 vekt 15 %
Vekst59 vekt 15 %
Konsistens16 vekt 15 %

Varighet: 17 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Interwell P&A AS?

Driftsmarginen var −338,9 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Interwell P&A AS?

Egenkapitalandelen var 8,1 % i 2025 (median 40,9 %). Gjeldsgraden var 11,33 (median 1,12).

Hvordan er likviditeten i Interwell P&A AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,26 i 2025 (median 1,66). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Interwell P&A AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Interwell P&A AS er nr. 3 923 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 976 av 2 127. Omsetningen endret seg 10,5 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

79 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Ferd Holding AS.

Ferd Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Handel (22 selskaper), Industri (1 selskap), Informasjon og kommunikasjon (3 selskaper), Sjøfart (2 selskaper), Olje og gass (4 selskaper), Eiendom (7 selskaper) og 1 til 40 av 79 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
523 i alt. Oslo 295, Tromsø 142, Bergen 53, Sola 33 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
15 selskaper: Brav AS, Interwell P&A AS, Tiedemannsbyen Næring AS, Mintra Holding AS, AS Norse Crown Company LTD, Hieronymus Heyerdahls Gate 1 Holding AS …
Endret 2024–2025
17 selskaper kom inn i konsernet, blant dem: Interwell P&A AS, Interwell Holding 1 AS, Marienlyst Næringsbygg AS, Marienlyst Bolig AS, Marienlyst Parkeringskjeller AS, Marienlyst Barnehage AS. 18 selskaper gikk ut, blant dem: Pretre AS, Mestergruppen Næringseiendom AS, Rabekkgata 4-6 AS, Mestergruppen Produksjon AS, Mestergruppen Regnskap og IT AS, Steddy AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915558410
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
21 registrert 10. september 2026
Stiftet
13. mai 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,06 MNOK
Forretningsadresse
Moseidsletta 34, 4052 RØYNEBERG (SOLA)
Kommune
Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Sola. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Interwell AS (100 %)
Øverste eier: Ferd Holding AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks102318
Rang3 8063 7123 923
Driftsmargin−661,9 %−496,4 %−338,9 %
Totalrentabilitet−17,3 %−16,0 %−10,8 %
Egenkapitalandel10,7 %9,2 %8,1 %
Likviditetsgrad 10,470,320,26
Omsetningsvekst–41,8 %10,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,1 MNOK5,8 MNOK6,4 MNOK
Driftsresultat−27,0 MNOK−28,7 MNOK−21,6 MNOK
Resultat før skatt−32,7 MNOK−37,2 MNOK−30,1 MNOK
Skattekostnad−7,2 MNOK−8,3 MNOK−6,7 MNOK
Årsresultat−25,5 MNOK−28,9 MNOK−23,4 MNOK
Finanskostnader6,1 MNOK9,1 MNOK8,7 MNOK
Sum eiendeler153,9 MNOK175,9 MNOK198,6 MNOK
Omløpsmidler44,6 MNOK50,2 MNOK47,2 MNOK
Egenkapital16,5 MNOK16,2 MNOK16,1 MNOK
Opptjent egenkapital–––
Sum gjeld137,4 MNOK159,7 MNOK182,5 MNOK
Kortsiktig gjeld95,3 MNOK157,2 MNOK182,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7109545.