Beauty Medical Care AS
Score · regnskapsår 2025
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 608 av 1 498 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 839 av 2 037 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Beauty Medical Care AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 494 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,7 % (median 7,8 %) og egenkapitalandel 67,4 % (median 46,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 5,7 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | 6,3 % | 7,8 % |
| Totalrentabilitet | 9,6 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 67,4 % | 46,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 0,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,08 | 1,58 |
| Omsetningsvekst | −1,3 % | 3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,19 MNOK | 0,81 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Beauty Medical Care AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 498 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Beauty Medical Care AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Beauty Medical Care AS har score 54 for 2025, rang 839 av 2 037 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 74 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,08 mot median 1,58. Soliditet: persentil 68 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 67,4 % mot median 46,1 %.
Svakest: Vekst: persentil 31 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,3 % mot median 3,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Beauty Medical Care AS hadde en driftsmargin på 5,7 % og en egenkapitalandel på 67,4 % i 2025, og er nr. 839 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 68 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | 31 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Beauty Medical Care AS?
Driftsmarginen var 5,7 % i 2025, mot en median på 7,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,6 %.
Hvor solid er Beauty Medical Care AS?
Egenkapitalandelen var 67,4 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 0,48 (median 0,93).
Hvordan er likviditeten i Beauty Medical Care AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,08 i 2025 (median 1,58).
Hvordan står Beauty Medical Care AS i Helse og omsorg?
Beauty Medical Care AS er nr. 839 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 608 av 1 498. Omsetningen endret seg −1,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915576621
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Teglhageveien 31, 3125 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 69 | 52 | 54 | |
| Rang | 446 | 891 | 839 | |
| Driftsmargin | 12,2 % | 3,9 % | 5,7 % | |
| Totalrentabilitet | 23,5 % | 7,6 % | 9,6 % | |
| Egenkapitalandel | 72,7 % | 70,3 % | 67,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,13 | 3,34 | 3,08 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,2 % | −1,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,7 MNOK | 8,4 MNOK | 8,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,5 MNOK | 5,1 MNOK | 5,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,8 MNOK | 4,1 MNOK | 4,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,3 MNOK | 3,6 MNOK | 4,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,3 MNOK | 3,5 MNOK | 4,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6534143.
Videre
Lignende selskaper
- Doktormøster AS indeks 54, nr. 838 · sammenlign
- Kari Helene Bugge AS indeks 54, nr. 840 · sammenlign
- Abc Tannklinikken AS indeks 54, nr. 841 · sammenlign
- Kiro1 AS indeks 54, nr. 842 · sammenlign
- Ullevål Hageby Tannklinikk AS indeks 54, nr. 843 · sammenlign