NO Xcuse AS

Org.nr. 915612474 · Nordre Follo · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2025

29av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 774 av 2 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 563 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 27 og soliditet 48 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

NO Xcuse AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 126 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,7 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 42,7 % (median 40,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −7,7 % 4,9 % 19 %
Resultatmargin 3,5 % 4,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 2,4 % 10,2 % 35 %
Egenkapitalandel 42,7 % 40,9 % 52 %
Gjeldsgrad 1,34 1,12 45 %
Likviditetsgrad 1 0,38 1,66 6 %
Omsetningsvekst −59,6 % 5,2 % 2 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 29 gjør NO Xcuse AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 127 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • NO Xcuse AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

NO Xcuse AS har score 29 for 2025, rang 3 563 av 4 183 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 49 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 2 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −59,6 % mot median 5,2 %. Likviditet: persentil 6 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,38 mot median 1,66.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til NO Xcuse AS med 26,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,9 poeng. Selskapet gjorde det altså 25,4 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk NO Xcuse AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til NO Xcuse AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202418,6 %5,8 % +14,6 prosentpoeng +0,1 prosentpoeng +14,5 prosentpoeng
2025−7,7 %4,9 % −26,3 prosentpoeng −0,9 prosentpoeng −25,4 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til NO Xcuse AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til NO Xcuse AS falt 26,3 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til NO Xcuse AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt99,0108,8127,9146,4158,3155,2 (så langt)
Endring fra året før+9,8 %+9,9 %+17,5 %+14,5 %+8,1 %−1,9 %
Selskapets driftsmargin––4,0 %18,6 %−7,7 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til NO Xcuse AS falt 26,3 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser per år og driftsmarginen til NO Xcuse AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt99,4113,5108,3106,9110,7126,1 (så langt)
Endring fra året før+35,1 %+14,2 %−4,6 %−1,3 %+3,6 %+13,9 %
Selskapets driftsmargin––4,0 %18,6 %−7,7 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til NO Xcuse AS falt 26,3 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet per år og driftsmarginen til NO Xcuse AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt98,3121,6139,4131,0139,1158,0 (så langt)
Endring fra året før+29,9 %+23,7 %+14,6 %−6,0 %+6,2 %+13,6 %
Selskapets driftsmargin––4,0 %18,6 %−7,7 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til NO Xcuse AS falt 26,3 prosentpoeng.

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til NO Xcuse AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt100,0103,6107,5111,2114,7119,4 (så langt)
Endring fra året før+1,2 %+3,5 %+3,8 %+3,4 %+3,2 %+4,2 %
Selskapets driftsmargin––4,0 %18,6 %−7,7 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til NO Xcuse AS falt 26,3 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til NO Xcuse AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin––4,0 %18,6 %−7,7 %–

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til NO Xcuse AS falt 26,3 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til NO Xcuse AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––4,0 %18,6 %−7,7 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til NO Xcuse AS falt 26,3 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til NO Xcuse AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––4,0 %18,6 %−7,7 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til NO Xcuse AS falt 26,3 prosentpoeng.

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til NO Xcuse AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt90,590,996,0100,9105,6109,2 (så langt)
Endring fra året før+7,4 %+0,5 %+5,6 %+5,2 %+4,7 %+3,4 %
Selskapets driftsmargin––4,0 %18,6 %−7,7 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

NO Xcuse AS hadde en driftsmargin på −7,7 % og en egenkapitalandel på 42,7 % i 2025, og er nr. 3 563 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 18,6 % til −7,7 % og omsetningen falt med 60 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,3 MNOK 18,6 6 MNOK 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,1 MNOK
15,9 3 MNOK 2 MNOK
P/B Egenkapital: 1,8 MNOK 3,2 6 MNOK 3 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,6 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,38 (median 1,66).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,7 % (median 4,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet27 vekt 30 %
Soliditet48 vekt 25 %
Likviditet6 vekt 15 %
Vekst2 vekt 15 %
Konsistens49 vekt 15 %

Varighet: 47 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er NO Xcuse AS?

Driftsmarginen var −7,7 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,4 %.

Hvor solid er NO Xcuse AS?

Egenkapitalandelen var 42,7 % i 2025 (median 40,9 %). Gjeldsgraden var 1,34 (median 1,12).

Hvordan er likviditeten i NO Xcuse AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,38 i 2025 (median 1,66). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står NO Xcuse AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

NO Xcuse AS er nr. 3 563 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 774 av 2 127. Omsetningen endret seg −59,6 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Majoleer AS. Personer vises ikke med navn.

Majoleer AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Teknisk tjenesteyting og forskning (2 selskaper) 2 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Underskudd
1 selskap: Majoleer AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Majoleer AS operativt · Teknisk tjenesteyting og forskning
    • NO Xcuse AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 29 · nr. 3563 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915612474
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (73.300)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
23. juni 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Gamleveien 35B, 1406 SKI (NORDRE FOLLO)
Kommune
Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 2. juli 2015
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Nordre Follo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Majoleer AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Eieren: flertallseieren Majoleer AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks506229
Rang1 9631 0943 563
Driftsmargin4,0 %18,6 %−7,7 %
Totalrentabilitet14,4 %20,0 %2,4 %
Egenkapitalandel54,7 %71,0 %42,7 %
Likviditetsgrad 10,400,540,38
Omsetningsvekst–8,6 %−59,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,8 MNOK3,0 MNOK1,2 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,6 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt0,6 MNOK0,7 MNOK0,0 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK0,6 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler4,0 MNOK3,9 MNOK4,2 MNOK
Omløpsmidler0,7 MNOK0,6 MNOK0,9 MNOK
Egenkapital2,2 MNOK2,8 MNOK1,8 MNOK
Opptjent egenkapital2,2 MNOK2,7 MNOK1,8 MNOK
Sum gjeld1,8 MNOK1,1 MNOK2,4 MNOK
Kortsiktig gjeld1,8 MNOK1,1 MNOK2,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6743826.