Eidemacpherson AS
Score · regnskapsår 2023
83av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 116 av 1 590 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 143 av 2 258 · Helse og omsorg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Eidemacpherson AS ligger 34 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 1 589 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 19,9 % (median 9,1 %) og egenkapitalandel 98,3 % (median 43,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 19,9 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 49,9 % | 8,6 % |
| Totalrentabilitet | 10,2 % | 19,0 % |
| Egenkapitalandel | 98,3 % | 43,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 1,07 |
| Likviditetsgrad 1 | 58,33 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | – | −4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 83 gjør Eidemacpherson AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 590 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Eidemacpherson AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Eidemacpherson AS hadde en driftsmargin på 19,9 % og en egenkapitalandel på 98,3 % i 2023, og er nr. 143 av 2 258 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 14 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −7,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 100 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 99 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eidemacpherson AS?
Driftsmarginen var 19,9 % i 2023, mot en median på 9,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,2 %.
Hvor solid er Eidemacpherson AS?
Egenkapitalandelen var 98,3 % i 2023 (median 43,1 %). Gjeldsgraden var 0,02 (median 1,07).
Hvordan er likviditeten i Eidemacpherson AS?
Likviditetsgrad 1 var 58,33 i 2023 (median 1,54).
Hvordan står Eidemacpherson AS i Helse og omsorg?
Eidemacpherson AS er nr. 143 av 2 258 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 116 av 1 590.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915635377
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Michel Nielsens vei 4, 0871 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 8. juli 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 50 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 83 | 74 | 81 | |
| Rang | 143 | 209 | 54 | |
| Driftsmargin | 19,9 % | 36,5 % | 27,8 % | |
| Totalrentabilitet | 10,2 % | 24,5 % | 46,5 % | |
| Egenkapitalandel | 98,3 % | 75,7 % | 85,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 58,33 | 4,10 | 4,80 | |
| Omsetningsvekst | – | 26,9 % | 47,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,0 MNOK | 3,8 MNOK | 5,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 2,5 MNOK | 4,7 MNOK |
| Skattekostnad | – | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | 2,2 MNOK | 3,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,4 MNOK | 10,2 MNOK | 10,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 14,4 MNOK | 10,2 MNOK | 7,1 MNOK |
| Egenkapital | 14,2 MNOK | 7,8 MNOK | 8,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 14,1 MNOK | 7,7 MNOK | 8,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 2,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 2,5 MNOK | 1,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4653037.
Videre
Lignende selskaper
- Trygg Helse Legesenter AS indeks 83, nr. 140 · sammenlign
- Einar Harald Evenstad AS indeks 83, nr. 141 · sammenlign
- Øyelege Bjarghov AS indeks 83, nr. 142 · sammenlign
- Tøndels Fysikalske Institutt AS indeks 83, nr. 144 · sammenlign
- Kjeveklinikken AS indeks 83, nr. 146 · sammenlign