Madla Specsavers AS

Org.nr. 915661874 · Stavanger · Stiftet 2015 · 9 ansatte

Score · regnskapsår 2025

44av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 4 625 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 139 av 22 952 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Madla Specsavers AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,8 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 9,3 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 3,8 % 3,4 % 53 %
Resultatmargin 3,6 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,5 % 10,0 % 67 %
Egenkapitalandel 9,3 % 36,3 % 18 %
Gjeldsgrad 9,78 1,51 11 %
Likviditetsgrad 1 1,39 1,73 36 %
Omsetningsvekst 16,6 % 5,7 % 74 %
Omsetning per ansatt1,36 MNOK2,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 44 gjør Madla Specsavers AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2024–2026

SelskapetMedian0255075100202420252026
  • Madla Specsavers AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Madla Specsavers AS har score 44 for 2025, rang 14 139 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 74 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 16,6 % mot median 5,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 15 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 9,3 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 36 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,39 mot median 1,73.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Madla Specsavers AS hadde en driftsmargin på 3,8 % og en egenkapitalandel på 9,3 % i 2025, og er nr. 14 139 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen steg fra −8,0 % til 9,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 5 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,4 MNOK 10,0 4 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,5 MNOK
minus netto gjeld −1,4 MNOK
8,0 5 MNOK
P/B Egenkapital: 0,3 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,3 % (median 36,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet60 vekt 30 %
Soliditet15 vekt 25 %
Likviditet36 vekt 15 %
Vekst74 vekt 15 %
Konsistens41 vekt 15 %

Varighet: 26 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Madla Specsavers AS?

Driftsmarginen var 3,8 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,5 %.

Hvor solid er Madla Specsavers AS?

Egenkapitalandelen var 9,3 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 9,78 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Madla Specsavers AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,39 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Madla Specsavers AS i Handel?

Madla Specsavers AS er nr. 14 139 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 625 av 7 414. Omsetningen endret seg 16,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915661874
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.740)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
9 registrert 10. september 2026
Stiftet
1. juni 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
v/ Amfi, Madlakrossen 7, 4042 HAFRSFJORD (STAVANGER)
Kommune
Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2026

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2024–2026

Nøkkeltall202420252026Utvikling
Indeks84453
Rang21 85014 13989
Driftsmargin−2,6 %3,8 %6,9 %
Totalrentabilitet−12,5 %16,5 %16,9 %
Egenkapitalandel−8,0 %9,3 %19,0 %
Likviditetsgrad 11,121,391,19
Omsetningsvekst–16,6 %10,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202420252026
Driftsinntekter10,5 MNOK12,2 MNOK13,5 MNOK
Driftsresultat−0,3 MNOK0,5 MNOK0,9 MNOK
Resultat før skatt−0,3 MNOK0,4 MNOK0,8 MNOK
Årsresultat−0,3 MNOK0,4 MNOK0,8 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler2,2 MNOK2,8 MNOK5,5 MNOK
Omløpsmidler1,8 MNOK2,5 MNOK2,2 MNOK
Egenkapital−0,2 MNOK0,3 MNOK1,1 MNOK
Opptjent egenkapital−2,3 MNOK−1,8 MNOK−1,0 MNOK
Sum gjeld2,3 MNOK2,6 MNOK4,5 MNOK
Kortsiktig gjeld1,6 MNOK1,8 MNOK1,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6327009.