Energifabriken Norge AS
Score · regnskapsår 2025
18av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 3 547 av 3 708 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 21 333 av 22 950 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Energifabriken Norge AS ligger 32 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 708 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,4 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 24,6 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | −1,4 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −4,2 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | −3,8 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 24,6 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,06 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −15,8 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 18 gjør Energifabriken Norge AS det bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 708 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Energifabriken Norge AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Energifabriken Norge AS har score 18 for 2025, rang 21 333 av 22 950 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 39 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 24,6 % mot median 30,0 %.
Svakest: Vekst: persentil 6 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −15,8 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 8 mot sammenlignbare, driftsmargin −1,4 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −4,2 % (median 2,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −1,4 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Energifabriken Norge AS hadde en driftsmargin på −1,4 % og en egenkapitalandel på 24,6 % i 2025, og er nr. 21 333 av 22 950 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 16 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,2 % (median 2,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,4 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 10,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 8 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 25 % |
| Likviditet | 13 | vekt 15 % |
| Vekst | 6 | vekt 15 % |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Energifabriken Norge AS?
Driftsmarginen var −1,4 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Energifabriken Norge AS?
Egenkapitalandelen var 24,6 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 3,06 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Energifabriken Norge AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Energifabriken Norge AS i Handel?
Energifabriken Norge AS er nr. 21 333 av 22 950 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 3 547 av 3 708. Omsetningen endret seg −15,8 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 3
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 17,8 MNOK
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 15. juni 2026 | Oslo kommune v/ Gravplassetaten | DPS - Tilbudsinnbydelse drivstoff Alfaset krematorium | 1,8 MNOK |
| 15. juni 2026 | Oslo kommune v/ Vann- og avløpsetaten | Rammeavtale om kjøp av bærekraftig biodrivstoff for VAV - Bulkleveranse | 16,0 MNOK |
| 30. september 2025 | Forsvarsbygg | R01714 - Biofyringsolje i bulk - prekvalifisering - REØS | 23,1 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915764363
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.810)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. juli 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 1,01 MNOK
- Forretningsadresse
- Øraveien 2, 1630 GAMLE FREDRIKSTAD
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700MT6PQ97WAVZK27 fornyes 20. mai 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 11 | 37 | 18 | |
| Rang | 19 895 | 16 235 | 21 333 | |
| Driftsmargin | −23,9 % | 0,1 % | −1,4 % | |
| Totalrentabilitet | −15,1 % | 0,7 % | −3,8 % | |
| Egenkapitalandel | 14,5 % | 26,6 % | 24,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,07 | 1,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 60,7 % | −15,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38,6 MNOK | 62,1 MNOK | 52,3 MNOK |
| Driftsresultat | −9,2 MNOK | 0,1 MNOK | −0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −15,0 MNOK | −0,9 MNOK | −2,2 MNOK |
| Årsresultat | −16,5 MNOK | −0,9 MNOK | −2,2 MNOK |
| Finanskostnader | 7,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 51,9 MNOK | 24,9 MNOK | 18,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 45,8 MNOK | 19,5 MNOK | 13,8 MNOK |
| Egenkapital | 7,5 MNOK | 6,6 MNOK | 4,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −12,5 MNOK | −13,4 MNOK | −15,6 MNOK |
| Sum gjeld | 44,4 MNOK | 18,2 MNOK | 13,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 44,4 MNOK | 18,2 MNOK | 13,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7164837.
Videre
Lignende selskaper
- S Sigvartsen Steinindustri AS indeks 18, nr. 21 309 · sammenlign
- Hallgeir Hansen AS indeks 18, nr. 21 313 · sammenlign
- Bjørnar Nilsen AS indeks 18, nr. 21 324 · sammenlign
- Hønefoss Maskin AS indeks 18, nr. 21 339 · sammenlign
- E6 Talvik Bensin og Diesel AS indeks 18, nr. 21 356 · sammenlign