Renasys AS
Score · regnskapsår 2023
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 906 av 1 162 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 377 av 4 276 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Renasys AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 1 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −171,1 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 41,3 % (median 38,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −171,1 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | −194,2 % | 2,4 % |
| Totalrentabilitet | −11,4 % | 6,0 % |
| Egenkapitalandel | 41,3 % | 38,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,42 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,62 |
| Omsetningsvekst | – | 19,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør Renasys AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 162 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Renasys AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Renasys AS hadde en driftsmargin på −171,1 % og en egenkapitalandel på 41,3 % i 2023, og er nr. 3 377 av 4 276 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 18,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,0 | 24 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −194,2 % (median 2,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −171,1 % (median 3,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 50 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | – | mangler data, ikke med |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 70 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Renasys AS?
Driftsmarginen var −171,1 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Renasys AS?
Egenkapitalandelen var 41,3 % i 2023 (median 38,5 %). Gjeldsgraden var 1,42 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Renasys AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,26 i 2023 (median 1,62).
Hvordan står Renasys AS i Industri?
Renasys AS er nr. 3 377 av 4 276 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 906 av 1 162.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Renasys AS.
Renasys AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Renasys AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915816649
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (28.290)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. juli 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Øyrane 12, 6800 FØRDE (SUNNFJORD)
- Kommune
- Sunnfjord rang 5 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 10
- Største eier
- 27,3 % · tre største 66,9 %
- Fordeling
- selskaper 93 % · privatpersoner 7 % · utenlandske 79 %
- HAVER & Boecker Holding GMBH (Tyskland) · 27,3 %
- Svenco Holdings APS (Danmark) · 22,5 %
- TM Holdings AS · 17,1 %
- ENP-CONSULTING.Com LIMITED (VG) · 13,8 %
- Svea Ventures APS (Danmark) · 7,7 %
- Validé AS · 3,0 %
- Vene Holding AS · 1,1 %
- Nivaro 5 LTD (IL) · 0,9 %
- 2 privatpersoner · 6,6 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Renasys Solutions AS (100 %)
Har eierandeler i: Renasys Solutions AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 56 | 59 | |
| Rang | 3 377 | 1 683 | 1 460 | |
| Driftsmargin | −171,1 % | −6,6 % | 20,6 % | |
| Totalrentabilitet | −11,4 % | −0,9 % | 8,8 % | |
| Egenkapitalandel | 41,3 % | 59,2 % | 56,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 2,24 | 1,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 822,2 % | 28,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 27,0 MNOK | 34,7 MNOK |
| Driftsresultat | −5,0 MNOK | −1,8 MNOK | 7,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −5,7 MNOK | −3,3 MNOK | 5,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −5,7 MNOK | −3,3 MNOK | 5,8 MNOK |
| Finanskostnader | 1,1 MNOK | 2,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 40,0 MNOK | 72,5 MNOK | 86,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,1 MNOK | 20,8 MNOK | 17,7 MNOK |
| Egenkapital | 16,5 MNOK | 43,0 MNOK | 48,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | 5,8 MNOK |
| Sum gjeld | 23,4 MNOK | 29,6 MNOK | 37,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,6 MNOK | 9,3 MNOK | 15,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5420415.
Videre
Lignende selskaper
- FINN BRYNILDSRUD & Sønner AS indeks 30, nr. 3 369 · sammenlign
- GG Möbel AS indeks 30, nr. 3 375 · sammenlign
- Kfs Maskin AS indeks 30, nr. 3 379 · sammenlign
- Mogard Traktorservice AS indeks 30, nr. 3 380 · sammenlign
- JS Mekaniske Verksted AS indeks 30, nr. 3 382 · sammenlign