Martinus Ulstein AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 11 MNOK |
| Driftsmargin | – | 24,6 % |
| Resultatmargin | – | 26,3 % |
| Totalrentabilitet | 6,9 % | 17,8 % |
| Egenkapitalandel | 99,4 % | 61,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,59 |
| Likviditetsgrad 1 | 170,97 | 2,15 |
| Omsetningsvekst | – | 12,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Martinus Ulstein AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Martinus Ulstein AS hadde en egenkapitalandel på 99,4 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 33 MNOK og 36 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 36 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 33 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Bank (Money Center), Banks (Regional), Insurance (General), Investments & Asset Management, Financial Svcs. (Non-bank & Insurance).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Martinus Ulstein AS?
Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 24,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,9 %.
Hvor solid er Martinus Ulstein AS?
Egenkapitalandelen var 99,4 % i 2025 (median 61,4 %). Gjeldsgraden var 0,01 (median 0,59).
Hvordan er likviditeten i Martinus Ulstein AS?
Likviditetsgrad 1 var 170,97 i 2025 (median 2,15).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915857396
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 1,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Vikemyra 1, 6065 ULSTEINVIK
- Kommune
- Ulstein rang 6 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 35,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 50 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Porteføljen: 3 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 49. 0 har negativ egenkapital, og 0 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Ulstein Group ASA (0 %), Ulsmo Finans AS (1 %), Ulsmo AS (7 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | – | |
| Totalrentabilitet | 35,7 % | 9,5 % | 6,9 % | |
| Egenkapitalandel | 98,8 % | 98,5 % | 99,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 50,86 | 50,95 | 170,97 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,2 MNOK | 4,3 MNOK | 3,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 7,1 MNOK | 4,2 MNOK | 3,0 MNOK |
| Finanskostnader | 7,5 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 41,2 MNOK | 45,0 MNOK | 44,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 22,0 MNOK | 25,8 MNOK | 25,2 MNOK |
| Egenkapital | 40,7 MNOK | 44,3 MNOK | 44,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 38,2 MNOK | 41,8 MNOK | 41,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7024160.