Centraflow AS
Score · regnskapsår 2025
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 636 av 1 795 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 014 av 2 888 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Centraflow AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 794 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 38,4 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel −32,7 % (median 43,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 38,4 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 27,6 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 42,2 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | −32,7 % | 43,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,50 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 70,2 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Centraflow AS det bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 795 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Centraflow AS har score 57 for 2025, rang 1 014 av 2 888 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 89 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 70,2 % mot median 4,8 %. Lønnsomhet: persentil 88 mot sammenlignbare, driftsmargin 38,4 % mot median 5,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −32,7 % mot median 43,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −32,7 % (median 43,5 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Centraflow AS hadde en driftsmargin på 38,4 % og en egenkapitalandel på −32,7 % i 2025, og er nr. 1 014 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −515,0 % til −32,7 % og driftsmarginen falt fra 54,5 % til 38,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −32,7 % (median 43,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 9,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Centraflow AS?
Driftsmarginen var 38,4 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 42,2 %.
Hvor solid er Centraflow AS?
Egenkapitalandelen var −32,7 % i 2025 (median 43,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Centraflow AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,50 i 2025 (median 1,71).
Hvordan står Centraflow AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Centraflow AS er nr. 1 014 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 636 av 1 795. Omsetningen endret seg 70,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915942016
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. august 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Energivegen 10, 4056 TANANGER (SOLA)
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. september 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 57 | |
| Rang | – | – | 1 014 | |
| Driftsmargin | – | 54,5 % | 38,4 % | |
| Totalrentabilitet | −2 287,1 % | 80,9 % | 42,2 % | |
| Egenkapitalandel | −43 441,4 % | −515,0 % | −32,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,01 | 0,43 | 2,50 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 70,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | −3,9 MNOK | −3,5 MNOK | −0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −16,1 MNOK | −15,8 MNOK | −15,3 MNOK |
| Sum gjeld | 3,9 MNOK | 4,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7102814.
Videre
Lignende selskaper
- Naturtjenester AS indeks 57, nr. 1 008 · sammenlign
- Blakstad Haffner AS indeks 57, nr. 1 011 · sammenlign
- Flycon AS indeks 57, nr. 1 013 · sammenlign
- Autostyring AS indeks 57, nr. 1 016 · sammenlign
- Never Reef AS indeks 57, nr. 1 018 · sammenlign