Gorillatech AS
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 415 av 1 187 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 561 av 1 670 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Gorillatech AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 187 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 32,0 % (median 10,0 %) og egenkapitalandel 71,3 % (median 45,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 32,0 % | 10,0 % |
| Resultatmargin | 58,9 % | 10,6 % |
| Totalrentabilitet | 13,0 % | 17,4 % |
| Egenkapitalandel | 71,3 % | 45,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 0,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 20,6 % | 5,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Gorillatech AS det bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 187 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Gorillatech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Gorillatech AS har score 58 for 2025, rang 561 av 1 670 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 74 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 71,3 % mot median 45,9 %. Vekst: persentil 72 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 20,6 % mot median 5,1 %.
Svakest: Likviditet: persentil 8 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,62 mot median 1,71.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,71).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 20,6 % (median 5,1 %); likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,71).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Gorillatech AS hadde en driftsmargin på 32,0 % og en egenkapitalandel på 71,3 % i 2025, og er nr. 561 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 77,7 % til 32,0 % og omsetningen økte med 21 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,71).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 20,6 % (median 5,1 %); Likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 7,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 60 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 74 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Gorillatech AS?
Driftsmarginen var 32,0 % i 2025, mot en median på 10,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,0 %.
Hvor solid er Gorillatech AS?
Egenkapitalandelen var 71,3 % i 2025 (median 45,9 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 0,99).
Hvordan er likviditeten i Gorillatech AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,62 i 2025 (median 1,71). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Gorillatech AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Gorillatech AS er nr. 561 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 415 av 1 187. Omsetningen endret seg 20,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916006713
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 24. august 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Thereses gate 33B, 0354 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. oktober 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300KRB83TVVHR7G81 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 76 | 58 | |
| Rang | – | 124 | 561 | |
| Driftsmargin | 64,2 % | 77,7 % | 32,0 % | |
| Totalrentabilitet | 19,9 % | 68,4 % | 13,0 % | |
| Egenkapitalandel | 56,7 % | 81,2 % | 71,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,18 | 0,35 | 0,62 | |
| Omsetningsvekst | – | 326,7 % | 20,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,3 MNOK | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 1,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 4,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 4,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,3 MNOK | 6,5 MNOK | 7,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 0,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 5,3 MNOK | 5,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 5,2 MNOK | 5,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7136509.
Videre
Lignende selskaper
- Advokat Frank Ove Kvalvik AS indeks 58, nr. 559 · sammenlign
- Kabisa Consulting AS indeks 58, nr. 562 · sammenlign
- TREASURY + Finance AS indeks 58, nr. 563 · sammenlign
- EX PROFESSO - Autorisert Regnskapsbyrå AS indeks 58, nr. 564 · sammenlign
- Advokatfirmaet Eriksen AS indeks 58, nr. 567 · sammenlign