RM Supply Services AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2023
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 535 av 10 542 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 035 av 21 073 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 41 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
RM Supply Services AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 533 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −0,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 19,6 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −0,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −2,3 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 19,6 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 4,11 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | 88,1 % | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør RM Supply Services AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 542 selskaper) i 2023.
Score 2021–2023
- RM Supply Services AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
RM Supply Services AS har score 42 for 2023, rang 13 035 av 21 073 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 80 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 88,1 % mot median 6,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 28 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 19,6 % mot median 35,5 %. Likviditet: persentil 31 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,24 mot median 1,79.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,3 % (median 2,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
RM Supply Services AS hadde en driftsmargin på −0,5 % og en egenkapitalandel på 19,6 % i 2023, og er nr. 13 035 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2022 til 2023: omsetningen økte med 88 % og egenkapitalandelen falt fra 31,6 % til 19,6 %.
RM Supply Services AS klarte seg omtrent som sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,3 % (median 2,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 15,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 1,5 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen 31,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 7,2 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 41 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 31 | vekt 15 % |
| Vekst | 80 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er RM Supply Services AS?
Driftsmarginen var −0,5 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er RM Supply Services AS?
Egenkapitalandelen var 19,6 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 4,11 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i RM Supply Services AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står RM Supply Services AS i Handel?
RM Supply Services AS er nr. 13 035 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 535 av 10 542. Omsetningen endret seg 88,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916141653
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.620)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. oktober 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Forusskogen 81, 4031 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. oktober 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2023
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2021–2023
| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 57 | 42 | |
| Rang | 1 | 111 | 13 035 | |
| Driftsmargin | 14,9 % | 1,5 % | −0,5 % | |
| Totalrentabilitet | 31,8 % | 8,1 % | 5,5 % | |
| Egenkapitalandel | 48,0 % | 31,6 % | 19,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,82 | 1,46 | 1,24 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,1 % | 88,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,7 MNOK | 3,7 MNOK | 6,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK | 2,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,7 MNOK | 2,0 MNOK | 2,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5323739.
Videre
Lignende selskaper
- Nds Defence AS indeks 42, nr. 13 030 · sammenlign
- J2koreanmart AS indeks 42, nr. 13 031 · sammenlign
- Boutique Hamar AS indeks 42, nr. 13 034 · sammenlign
- Reform Eiendom AS indeks 42, nr. 13 040 · sammenlign
- Njord Energy AS indeks 42, nr. 13 043 · sammenlign