4C Solutions AS

Org.nr. 916142765 · Randaberg · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2025

41av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 423 av 600 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 974 av 2 888 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 56 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

4C Solutions AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 600 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,5 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 23,9 % (median 31,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter15 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 7,5 % 4,3 % 62 %
Resultatmargin 10,1 % 4,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 11,6 % 11,7 % 50 %
Egenkapitalandel 23,9 % 31,9 % 38 %
Gjeldsgrad 3,19 1,81 32 %
Likviditetsgrad 1 1,33 1,43 44 %
Omsetningsvekst – 8,6 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 41 gjør 4C Solutions AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (600 selskaper) i 2025.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Oppsummert analyse

4C Solutions AS har score 41 for 2025, rang 1 974 av 2 888 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 56 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,5 % mot median 4,3 %.

Svakest: Konsistens: persentil 19 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 35 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 23,9 % mot median 31,9 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

4C Solutions AS hadde en driftsmargin på 7,5 % og en egenkapitalandel på 23,9 % i 2025, og er nr. 1 974 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 74,8 % til 23,9 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 16 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,4 MNOK 10,0 14 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,1 MNOK
minus netto gjeld −6,6 MNOK
8,0 16 MNOK
P/B Egenkapital: 4,0 MNOK 1,0 4 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet56 vekt 30 %
Soliditet35 vekt 25 %
Likviditet44 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens19 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er 4C Solutions AS?

Driftsmarginen var 7,5 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,6 %.

Hvor solid er 4C Solutions AS?

Egenkapitalandelen var 23,9 % i 2025 (median 31,9 %). Gjeldsgraden var 3,19 (median 1,81).

Hvordan er likviditeten i 4C Solutions AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2025 (median 1,43).

Hvordan står 4C Solutions AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

4C Solutions AS er nr. 1 974 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 423 av 600.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916142765
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
2. oktober 2015 11 år i drift
Aksjekapital
1,37 MNOK
Forretningsadresse
Harestadveien 77, 4070 RANDABERG
Kommune
Randaberg rang 11 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
894500HECMWD3WBZOY22 ikke fornyet (utløpt)

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen kjent eier

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––41
Rang––1 974
Driftsmargin−142,0 %–7,5 %
Totalrentabilitet−0,1 %−7,1 %11,6 %
Egenkapitalandel74,7 %74,8 %23,9 %
Likviditetsgrad 13,963,971,33
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,1 MNOK–14,9 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK−0,4 MNOK1,1 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK−0,3 MNOK1,5 MNOK
Årsresultat1,5 MNOK−0,2 MNOK1,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,4 MNOK
Sum eiendeler3,5 MNOK3,5 MNOK16,6 MNOK
Omløpsmidler3,5 MNOK3,5 MNOK16,6 MNOK
Egenkapital2,6 MNOK2,6 MNOK4,0 MNOK
Opptjent egenkapital––1,4 MNOK
Sum gjeld0,9 MNOK0,9 MNOK12,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,9 MNOK0,9 MNOK12,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6900060.