Monclair AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 11 MNOK |
| Driftsmargin | – | 35,1 % |
| Resultatmargin | – | 36,4 % |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | 14,7 % |
| Egenkapitalandel | 97,0 % | 68,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 0,40 |
| Likviditetsgrad 1 | 22,68 | 2,25 |
| Omsetningsvekst | −100,0 % | 12,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score 2023–2025
- Monclair AS
- Median: selskapene i samme sektor
Hva tallene sier
Monclair AS hadde en egenkapitalandel på 97,0 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Fra 2023 til 2024: omsetningen falt med 100 % og egenkapitalandelen steg fra 89,8 % til 97,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 105,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Monclair AS?
Driftsmarginen var – i 2024, mot en median på 35,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,5 %.
Hvor solid er Monclair AS?
Egenkapitalandelen var 97,0 % i 2024 (median 68,7 %). Gjeldsgraden var 0,03 (median 0,40).
Hvordan er likviditeten i Monclair AS?
Likviditetsgrad 1 var 22,68 i 2024 (median 2,25).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916150652
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. juli 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Kong Oscars gate 12, 5017 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. oktober 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 9845000BMD6876820595 fornyes 27. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Polight ASA (0 %), Bargruppen AS (25 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | – | 50 | |
| Rang | 71 | – | 198 | |
| Driftsmargin | 97,9 % | – | 0,8 % | |
| Totalrentabilitet | 44,8 % | 12,5 % | 40,5 % | |
| Egenkapitalandel | 89,8 % | 97,0 % | 89,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,81 | 22,68 | 7,40 | |
| Omsetningsvekst | – | −100,0 % | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,4 MNOK | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,8 MNOK | 0,4 MNOK | 2,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 0,3 MNOK | 2,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,2 MNOK | 3,9 MNOK | 6,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,9 MNOK | 2,6 MNOK | 5,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,7 MNOK | 3,8 MNOK | 6,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,7 MNOK | 3,7 MNOK | 6,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6028009.