STAAL & Sønn AS

Org.nr. 916169493 · Halden · Stiftet 1979

Score · regnskapsår 2025

75av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 38 av 522 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 172 av 2 392 · Industri

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

STAAL & Sønn AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 52 blant 522 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,1 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 61,2 % (median 40,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter20 MNOK21 MNOK
Driftsmargin 11,1 % 4,6 % 77 %
Resultatmargin 11,2 % 4,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 30,8 % 9,9 % 89 %
Egenkapitalandel 61,2 % 40,8 % 76 %
Gjeldsgrad 0,64 1,35 74 %
Likviditetsgrad 1 2,50 1,67 76 %
Omsetningsvekst 51,7 % 5,9 % 94 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 75 gjør STAAL & Sønn AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (522 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • STAAL & Sønn AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

STAAL & Sønn AS har score 75 for 2025, rang 172 av 2 392 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 51,7 % mot median 5,9 %. Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 11,1 % mot median 4,6 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

STAAL & Sønn AS hadde en driftsmargin på 11,1 % og en egenkapitalandel på 61,2 % i 2025, og er nr. 172 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −2,7 % til 11,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 21 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,7 MNOK 10,0 17 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,2 MNOK
minus netto gjeld −3,7 MNOK
8,0 21 MNOK
P/B Egenkapital: 4,4 MNOK 1,0 4 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 11,1 % (median 4,6 %); Egenkapitalandel 61,2 % (median 40,8 %); Likviditetsgrad 1 2,50 (median 1,67).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet83 vekt 30 %
Soliditet75 vekt 25 %
Likviditet76 vekt 15 %
Vekst94 vekt 15 %
Konsistens42 vekt 15 %

Varighet: 72 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er STAAL & Sønn AS?

Driftsmarginen var 11,1 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,8 %.

Hvor solid er STAAL & Sønn AS?

Egenkapitalandelen var 61,2 % i 2025 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 0,64 (median 1,35).

Hvordan er likviditeten i STAAL & Sønn AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,50 i 2025 (median 1,67).

Hvordan står STAAL & Sønn AS i Industri?

STAAL & Sønn AS er nr. 172 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 38 av 522. Omsetningen endret seg 51,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916169493
Org.form
AS
Sektor
Industri (31.000)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
20. februar 1979 47 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Aremarkveien 42, 1792 TISTEDAL (HALDEN)
Kommune
Halden rang 13 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.staalogsonn.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks835675
Rang146922172
Driftsmargin8,6 %−2,7 %11,1 %
Totalrentabilitet24,1 %−6,8 %30,8 %
Egenkapitalandel67,8 %82,7 %61,2 %
Likviditetsgrad 13,015,492,50
Omsetningsvekst–−22,8 %51,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter16,7 MNOK12,9 MNOK19,6 MNOK
Driftsresultat1,4 MNOK−0,3 MNOK2,2 MNOK
Resultat før skatt1,5 MNOK−0,3 MNOK2,2 MNOK
Årsresultat1,1 MNOK−0,2 MNOK1,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler6,0 MNOK4,6 MNOK7,1 MNOK
Omløpsmidler5,8 MNOK4,4 MNOK6,9 MNOK
Egenkapital4,1 MNOK3,8 MNOK4,4 MNOK
Opptjent egenkapital4,0 MNOK3,7 MNOK4,3 MNOK
Sum gjeld1,9 MNOK0,8 MNOK2,8 MNOK
Kortsiktig gjeld1,9 MNOK0,8 MNOK2,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6361629.