GZ Din Håndverker AS

Org.nr. 916264011 · Trondheim · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2025

16av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 12 054 av 12 870 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 190 av 20 336 · Bygg og anlegg

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 12 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

GZ Din Håndverker AS ligger 34 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 863 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −16,1 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 3,6 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −16,1 % 3,5 % 6 %
Resultatmargin −16,4 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −74,7 % 7,8 % 3 %
Egenkapitalandel 3,6 % 32,8 % 21 %
Gjeldsgrad 26,65 1,43 3 %
Likviditetsgrad 1 1,00 1,41 29 %
Omsetningsvekst −12,8 % 6,1 % 26 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 16 gjør GZ Din Håndverker AS det bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 870 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • GZ Din Håndverker AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

GZ Din Håndverker AS har score 16 for 2025, rang 19 190 av 20 336 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 29 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,00 mot median 1,41.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 5 mot sammenlignbare, driftsmargin −16,1 % mot median 3,5 %. Soliditet: persentil 12 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 3,6 % mot median 32,8 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

GZ Din Håndverker AS hadde en driftsmargin på −16,1 % og en egenkapitalandel på 3,6 % i 2025, og er nr. 19 190 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 41,0 % til 3,6 % og driftsmarginen falt fra −1,5 % til −16,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,7 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,6 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,6 % (median 32,8 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,41).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −16,4 % (median 3,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −16,1 % (median 3,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet5 vekt 30 %
Soliditet12 vekt 25 %
Likviditet29 vekt 15 %
Vekst26 vekt 15 %
Konsistens20 vekt 15 %

Varighet: 36 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er GZ Din Håndverker AS?

Driftsmarginen var −16,1 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −74,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er GZ Din Håndverker AS?

Egenkapitalandelen var 3,6 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 26,65 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i GZ Din Håndverker AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står GZ Din Håndverker AS i Bygg og anlegg?

GZ Din Håndverker AS er nr. 19 190 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 12 054 av 12 870. Omsetningen endret seg −12,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916264011
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.320)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
19. oktober 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Jon Skogstads veg 19, 7088 HEIMDAL (TRONDHEIM)
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 19. november 2015
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks514216
Rang9 12912 83019 190
Driftsmargin−1,2 %−1,5 %−16,1 %
Totalrentabilitet−3,1 %−3,9 %−74,7 %
Egenkapitalandel45,5 %41,0 %3,6 %
Likviditetsgrad 11,901,631,00
Omsetningsvekst–−0,1 %−12,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,4 MNOK4,4 MNOK3,8 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK−0,1 MNOK−0,6 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK−0,1 MNOK−0,6 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK−0,1 MNOK−0,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,7 MNOK1,7 MNOK0,8 MNOK
Omløpsmidler1,2 MNOK1,3 MNOK0,7 MNOK
Egenkapital0,8 MNOK0,7 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,7 MNOK0,7 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld0,9 MNOK1,0 MNOK0,8 MNOK
Kortsiktig gjeld0,6 MNOK0,8 MNOK0,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6639451.

Lignende selskaper