Intervista AS
Score · regnskapsår 2025
35av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 23 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 442 av 573 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 560 av 2 063 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 22 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Intervista AS ligger 15 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 573 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,2 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 3,6 % (median 21,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 0,2 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 0,7 % | 10,5 % |
| Egenkapitalandel | 3,6 % | 21,0 % |
| Gjeldsgrad | 26,95 | 2,97 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | 43,3 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 3,92 MNOK | 0,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 35 gjør Intervista AS det bedre enn 23 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (573 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Intervista AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Intervista AS har score 35 for 2025, rang 1 560 av 2 063 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 43,3 % mot median 6,3 %.
Svakest: Soliditet: persentil 14 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 3,6 % mot median 21,0 %. Lønnsomhet: persentil 22 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,2 % mot median 4,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 3,6 % (median 21,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,2 % (median 4,2 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 43,3 % (median 6,3 %); likviditetsgrad 1 1,04 (median 1,18).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Intervista AS hadde en driftsmargin på 0,2 % og en egenkapitalandel på 3,6 % i 2025, og er nr. 1 560 av 2 063 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 43 % og egenkapitalandelen falt fra 11,6 % til 3,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,6 % (median 21,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,2 % (median 4,2 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 43,3 % (median 6,3 %); Likviditetsgrad 1 1,04 (median 1,18).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 22 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 25 % |
| Likviditet | 34 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Intervista AS?
Driftsmarginen var 0,2 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,7 %.
Hvor solid er Intervista AS?
Egenkapitalandelen var 3,6 % i 2025 (median 21,0 %). Gjeldsgraden var 26,95 (median 2,97).
Hvordan er likviditeten i Intervista AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,04 i 2025 (median 1,18).
Hvordan står Intervista AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Intervista AS er nr. 1 560 av 2 063 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 442 av 573. Omsetningen endret seg 43,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916273630
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 14. november 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Elmholt allé 20, 0275 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 46 | 35 | |
| Rang | 1 048 | 1 207 | 1 560 | |
| Driftsmargin | 5,2 % | 1,7 % | 0,2 % | |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | 5,1 % | 0,7 % | |
| Egenkapitalandel | 15,4 % | 11,6 % | 3,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,13 | 1,04 | |
| Omsetningsvekst | – | 65,6 % | 43,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,6 MNOK | 19,2 MNOK | 27,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,8 MNOK | 6,5 MNOK | 9,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,8 MNOK | 6,5 MNOK | 9,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 4,0 MNOK | 5,7 MNOK | 9,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,0 MNOK | 5,7 MNOK | 9,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6677820.
Videre
Lignende selskaper
- Adriatic Tankers AS indeks 36, nr. 1 553 · sammenlign
- Norges Service AS indeks 35, nr. 1 555 · sammenlign
- Yme Drift AS indeks 35, nr. 1 557 · sammenlign
- Aesse Management AS indeks 35, nr. 1 561 · sammenlign
- Grønt Renhold AS indeks 35, nr. 1 564 · sammenlign