Matok AS
Score · regnskapsår 2023
29av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 233 av 10 548 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 745 av 21 088 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Matok AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 539 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −17,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 24,2 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −17,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −6,0 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | −2,8 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 24,2 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 3,13 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 29 gjør Matok AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 548 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Matok AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Matok AS hadde en driftsmargin på −17,5 % og en egenkapitalandel på 24,2 % i 2023, og er nr. 16 745 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −6,0 % (median 2,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −17,5 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 18 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 23 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Matok AS?
Driftsmarginen var −17,5 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −2,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Matok AS?
Egenkapitalandelen var 24,2 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 3,13 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Matok AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,07 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Matok AS i Handel?
Matok AS er nr. 16 745 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 233 av 10 548.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916300506
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.180)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. november 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Jutulveien 60, 1709 SARPSBORG
- Kommune
- Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. november 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Kjell Steinar Olsen
- Styrets leder
- Kjell Steinar Olsen
- Regnskapsfører
- LISLEBY REGNSKAP, SVEIN ERIKSEN
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 21 | 38 | |
| Rang | 16 745 | 20 050 | 16 555 | |
| Driftsmargin | −17,5 % | −11,0 % | −3,6 % | |
| Totalrentabilitet | −2,8 % | −9,9 % | 9,7 % | |
| Egenkapitalandel | 24,2 % | 14,4 % | 18,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 0,68 | 1,13 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,1 % | 7,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5243585.
Videre
Lignende selskaper
- Shampoo AS indeks 29, nr. 16 739 · sammenlign
- Travellers Gjenbruk AS indeks 29, nr. 16 741 · sammenlign
- Vino Import AS indeks 29, nr. 16 744 · sammenlign
- Mina Milanda AS indeks 29, nr. 16 751 · sammenlign
- 2Hender AS indeks 29, nr. 16 753 · sammenlign