Tullas Hage AS
Score · regnskapsår 2025
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 179 av 577 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 409 av 1 357 · Undervisning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 28 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tullas Hage AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 577 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,8 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 77,0 % (median 31,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −1,8 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 0,1 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 77,0 % | 31,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 1,48 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,24 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −1,8 % | 4,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,46 MNOK | 0,40 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Tullas Hage AS det bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (577 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tullas Hage AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Tullas Hage AS har score 59 for 2025, rang 409 av 1 357 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 91 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,24 mot median 1,43. Soliditet: persentil 89 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 77,0 % mot median 31,4 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 28 mot sammenlignbare, driftsmargin −1,8 % mot median 3,0 %. Vekst: persentil 32 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,8 % mot median 4,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tullas Hage AS hadde en driftsmargin på −1,8 % og en egenkapitalandel på 77,0 % i 2025, og er nr. 409 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 0,6 % til −1,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 28 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 91 | vekt 15 % |
| Vekst | 32 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 68 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tullas Hage AS?
Driftsmarginen var −1,8 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,1 %.
Hvor solid er Tullas Hage AS?
Egenkapitalandelen var 77,0 % i 2025 (median 31,4 %). Gjeldsgraden var 0,30 (median 1,48).
Hvordan er likviditeten i Tullas Hage AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,24 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Tullas Hage AS i Undervisning?
Tullas Hage AS er nr. 409 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 179 av 577. Omsetningen endret seg −1,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916305966
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 14 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 1. september 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Øygårdsveien 3, 8617 DALSGRENDA (RANA)
- Kommune
- Rana rang 11–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 66 | 59 | |
| Rang | 171 | 337 | 409 | |
| Driftsmargin | 6,2 % | 0,6 % | −1,8 % | |
| Totalrentabilitet | 12,6 % | 4,2 % | 0,1 % | |
| Egenkapitalandel | 79,6 % | 78,5 % | 77,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,73 | 4,52 | 4,24 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,8 % | −1,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,2 MNOK | 6,6 MNOK | 6,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | – |
| Sum eiendeler | 3,7 MNOK | 3,9 MNOK | 4,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,5 MNOK | 3,8 MNOK | 3,9 MNOK |
| Egenkapital | 2,9 MNOK | 3,1 MNOK | 3,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,9 MNOK | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7077619.
Videre
Lignende selskaper
- Ersvika Samiske Siida AS indeks 60, nr. 404 · sammenlign
- Emijoly AS indeks 60, nr. 407 · sammenlign
- Komét Trafikkskole AS indeks 59, nr. 410 · sammenlign
- Liv AS indeks 59, nr. 412 · sammenlign
- Sollid Trafikkskole AS indeks 59, nr. 414 · sammenlign