Storms AS

Org.nr. 916317263 · Bærum · Stiftet 1964 · 20 ansatte

Score · regnskapsår 2025

49av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 703 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 347 av 4 464 · Industri

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 46 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Storms AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 320 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,8 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 37,4 % (median 39,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter132 MNOK116 MNOK
Driftsmargin 4,8 % 4,9 % 50 %
Resultatmargin 5,0 % 4,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 20,3 % 10,4 % 75 %
Egenkapitalandel 37,4 % 39,3 % 47 %
Gjeldsgrad 1,68 1,50 45 %
Likviditetsgrad 1 1,51 1,55 47 %
Omsetningsvekst −12,7 % 7,0 % 13 %
Omsetning per ansatt6,62 MNOK2,92 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 49 gjør Storms AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Storms AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Storms AS har score 49 for 2025, rang 2 347 av 4 464 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 69 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 62 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,8 % mot median 4,9 %.

Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −12,7 % mot median 7,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Storms AS med 2,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,8 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Storms AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 17 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Storms AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20242,5 %5,4 % +0,5 prosentpoeng +0,1 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng
20254,8 %4,9 % +2,3 prosentpoeng −0,5 prosentpoeng +2,8 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Storms AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))

Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Storms AS økte 2,3 prosentpoeng.

Produsentpriser i industrien per år og driftsmarginen til Storms AS
Mål202120222023202420252026
Produsentpriser i industrien, årssnitt100,0124,7129,5134,4138,3146,0 (så langt)
Endring fra året før+10,7 %+24,7 %+3,9 %+3,7 %+2,9 %+5,6 %
Selskapets driftsmargin––2,0 %2,5 %4,8 %–

Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Storms AS økte 2,3 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Storms AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––2,0 %2,5 %4,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)

Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Storms AS økte 2,3 prosentpoeng.

Kraftpris i engrosmarkedet per år og driftsmarginen til Storms AS
Mål202120222023202420252026
Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt64,2141,772,049,454,096,5 (så langt)
Endring fra året før+466,7 %+120,8 %−49,2 %−31,4 %+9,4 %+78,4 %
Selskapets driftsmargin––2,0 %2,5 %4,8 %–

Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Storms AS økte 2,3 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Storms AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––2,0 %2,5 %4,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)

Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Storms AS økte 2,3 prosentpoeng.

Lønnsindeks: metallvareindustri per år og driftsmarginen til Storms AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt88,091,596,9102,1108,0112,8 (så langt)
Endring fra året før+3,1 %+3,9 %+6,0 %+5,4 %+5,8 %+4,5 %
Selskapets driftsmargin––2,0 %2,5 %4,8 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Storms AS hadde en driftsmargin på 4,8 % og en egenkapitalandel på 37,4 % i 2025, og er nr. 2 347 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 45,6 % til 37,4 % og omsetningen falt med 13 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 18 MNOK og 45 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 3,5 MNOK 22,2 78 MNOK 38 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 4,3 MNOK
minus netto gjeld −11,5 MNOK
18,6 92 MNOK 45 MNOK
P/B Egenkapital: 12,4 MNOK 3,0 37 MNOK 18 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet62 vekt 30 %
Soliditet46 vekt 25 %
Likviditet47 vekt 15 %
Vekst13 vekt 15 %
Konsistens69 vekt 15 %

Varighet: 47 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Storms AS?

Driftsmarginen var 4,8 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,3 %.

Hvor solid er Storms AS?

Egenkapitalandelen var 37,4 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 1,68 (median 1,50).

Hvordan er likviditeten i Storms AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,51 i 2025 (median 1,55).

Hvordan står Storms AS i Industri?

Storms AS er nr. 2 347 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 703 av 1 320. Omsetningen endret seg −12,7 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Aksjonærregisteret viser ingen norsk flertallseier og ingen datterselskaper for dette selskapet.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916317263
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Industri (10.890)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
20 registrert 10. september 2026
Stiftet
31. mars 1964 62 år i drift
Aksjekapital
1,05 MNOK
Forretningsadresse
Ringeriksveien 187, 1339 VØYENENGA (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Bærum. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3
Største eier
36,4 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (3 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): A. Storm Holding AS, Rolsto AS, Storms AS
Utgått (selskaper): Aromagruppen AS

Har eierandeler i: Storms AS (27 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks365649
Rang3 0601 6982 347
Driftsmargin2,0 %2,5 %4,8 %
Totalrentabilitet7,2 %13,0 %20,3 %
Egenkapitalandel29,4 %45,6 %37,4 %
Likviditetsgrad 11,401,781,51
Omsetningsvekst–4,2 %−12,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter145,5 MNOK151,6 MNOK132,4 MNOK
Driftsresultat2,9 MNOK3,8 MNOK6,3 MNOK
Resultat før skatt3,0 MNOK3,8 MNOK6,7 MNOK
Skattekostnad0,7 MNOK0,8 MNOK1,5 MNOK
Årsresultat2,4 MNOK3,0 MNOK5,2 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler43,1 MNOK31,3 MNOK33,1 MNOK
Omløpsmidler42,5 MNOK30,3 MNOK31,4 MNOK
Egenkapital12,7 MNOK14,3 MNOK12,4 MNOK
Opptjent egenkapital9,6 MNOK11,2 MNOK9,6 MNOK
Sum gjeld30,4 MNOK17,0 MNOK20,7 MNOK
Kortsiktig gjeld30,4 MNOK17,0 MNOK20,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6925202.