Simsa AS
Score · regnskapsår 2023
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 272 av 928 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 618 av 2 163 · Undervisning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Simsa AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 928 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 37,8 % (median 2,4 %) og egenkapitalandel 24,5 % (median 28,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 37,8 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 37,9 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 44,0 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 24,5 % | 28,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,08 | 1,75 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | – | 24,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør Simsa AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (928 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Simsa AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Simsa AS hadde en driftsmargin på 37,8 % og en egenkapitalandel på 24,5 % i 2023, og er nr. 618 av 2 163 rangerte selskaper i Undervisning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 15 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 25 % |
| Likviditet | 52 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Simsa AS?
Driftsmarginen var 37,8 % i 2023, mot en median på 2,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 44,0 %.
Hvor solid er Simsa AS?
Egenkapitalandelen var 24,5 % i 2023 (median 28,9 %). Gjeldsgraden var 3,08 (median 1,75).
Hvordan er likviditeten i Simsa AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,31 i 2023 (median 1,26).
Hvordan står Simsa AS i Undervisning?
Simsa AS er nr. 618 av 2 163 rangerte selskaper i Undervisning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 272 av 928.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916358024
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.510)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. oktober 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Haakon VII's gate 2, 7041 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. oktober 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 63 | 60 | 63 | |
| Rang | 618 | 704 | 468 | |
| Driftsmargin | 37,8 % | 39,6 % | 40,1 % | |
| Totalrentabilitet | 44,0 % | 45,2 % | 45,4 % | |
| Egenkapitalandel | 24,5 % | 25,5 % | 27,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,31 | 1,36 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,2 % | 3,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,0 MNOK | 3,9 MNOK | 4,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,4 MNOK | 3,5 MNOK | 3,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,4 MNOK | 3,4 MNOK | 3,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK | 2,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4969289.
Videre
Lignende selskaper
- Arendal Yogastudio AS indeks 64, nr. 609 · sammenlign
- Tunåsen Barnehage AS indeks 63, nr. 617 · sammenlign
- Teknisk Senter AS indeks 63, nr. 620 · sammenlign
- AKROBATEN - Barnehage AS indeks 63, nr. 622 · sammenlign
- Tigir AS indeks 63, nr. 629 · sammenlign