Randesund AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 64 av 1 599 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 366 av 7 839 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Randesund AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 599 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 44,7 % (median 23,1 %) og egenkapitalandel 91,8 % (median 28,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 44,7 % | 23,1 % |
| Resultatmargin | 46,1 % | 14,4 % |
| Totalrentabilitet | 22,5 % | 8,3 % |
| Egenkapitalandel | 91,8 % | 28,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 20,41 | 1,28 |
| Omsetningsvekst | −3,0 % | 4,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Randesund AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 599 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Randesund AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Randesund AS har score 75 for 2025, rang 366 av 7 839 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 96 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 91,8 % mot median 28,1 %. Likviditet: persentil 95 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 20,41 mot median 1,28.
Svakest: Vekst: persentil 21 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −3,0 % mot median 4,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Randesund AS hadde en driftsmargin på 44,7 % og en egenkapitalandel på 91,8 % i 2025, og er nr. 366 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 68,1 % til 91,8 % og driftsmarginen steg fra 35,3 % til 44,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 37 MNOK og 84 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 69 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 84 MNOK |
| P/B | 1,0 | 37 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 23,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | 21 | vekt 15 % |
| Konsistens | 80 | vekt 15 % |
Varighet: 79 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Randesund AS?
Driftsmarginen var 44,7 % i 2025, mot en median på 23,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,5 %.
Hvor solid er Randesund AS?
Egenkapitalandelen var 91,8 % i 2025 (median 28,1 %). Gjeldsgraden var 0,09 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i Randesund AS?
Likviditetsgrad 1 var 20,41 i 2025 (median 1,28).
Hvordan står Randesund AS i Eiendom?
Randesund AS er nr. 366 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 64 av 1 599. Omsetningen endret seg −3,0 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916468385
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Eiendom (68.120)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. oktober 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Markens gate 42, 4612 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Håkon S Hansen AS (100 %)
Øverste eier: Håkon S Holding AS
- Håkon S Hansen AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 82 | 80 | 75 | |
| Rang | 303 | 211 | 366 | |
| Driftsmargin | 40,2 % | 35,3 % | 44,7 % | |
| Totalrentabilitet | 16,3 % | 16,5 % | 22,5 % | |
| Egenkapitalandel | 66,2 % | 68,1 % | 91,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 27,84 | 20,39 | 20,41 | |
| Omsetningsvekst | – | 47,1 % | −3,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,5 MNOK | 19,9 MNOK | 19,3 MNOK |
| Driftsresultat | 5,4 MNOK | 7,0 MNOK | 8,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,1 MNOK | 7,2 MNOK | 8,9 MNOK |
| Skattekostnad | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK | 2,0 MNOK |
| Årsresultat | 4,8 MNOK | 5,6 MNOK | 6,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 37,4 MNOK | 43,9 MNOK | 40,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 37,4 MNOK | 43,9 MNOK | 40,1 MNOK |
| Egenkapital | 24,8 MNOK | 29,9 MNOK | 36,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 24,7 MNOK | 29,9 MNOK | 36,8 MNOK |
| Sum gjeld | 12,6 MNOK | 14,0 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 2,2 MNOK | 2,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6965932.
Videre
Lignende selskaper
- AS CHR BRUN TORVET indeks 75, nr. 356 · sammenlign
- Frognerbygg Næring AS indeks 75, nr. 358 · sammenlign
- Grønland 36 AS indeks 75, nr. 359 · sammenlign
- Depotgata 22 AS indeks 75, nr. 364 · sammenlign
- Pals Eiendom AS indeks 75, nr. 368 · sammenlign