Øre AS
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 578 av 5 751 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 457 av 7 661 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 65 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Øre AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 750 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 72,7 % (median 47,5 %) og egenkapitalandel 44,7 % (median 26,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 72,7 % | 47,5 % |
| Resultatmargin | 56,1 % | 23,1 % |
| Totalrentabilitet | 11,1 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 44,7 % | 26,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,24 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,34 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | −14,8 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Øre AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 751 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Øre AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Øre AS har score 51 for 2025, rang 3 457 av 7 661 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 74 mot sammenlignbare, driftsmargin 72,7 % mot median 47,5 %. Soliditet: persentil 65 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 44,7 % mot median 26,9 %.
Svakest: Vekst: persentil 11 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −14,8 % mot median 3,0 %. Likviditet: persentil 19 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,34 mot median 1,40.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,34 (median 1,40).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Øre AS hadde en driftsmargin på 72,7 % og en egenkapitalandel på 44,7 % i 2025, og er nr. 3 457 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 62,1 % til 72,7 % og egenkapitalandelen falt fra 58,4 % til 44,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,34 (median 1,40).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 25,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 74 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 65 | vekt 25 % |
| Likviditet | 19 | vekt 15 % |
| Vekst | 11 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Øre AS?
Driftsmarginen var 72,7 % i 2025, mot en median på 47,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,1 %.
Hvor solid er Øre AS?
Egenkapitalandelen var 44,7 % i 2025 (median 26,9 %). Gjeldsgraden var 1,24 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Øre AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,34 i 2025 (median 1,40). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Øre AS i Eiendom?
Øre AS er nr. 3 457 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 578 av 5 751. Omsetningen endret seg −14,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916477279
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. desember 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 1,53 MNOK
- Forretningsadresse
- Drakeåsveien 35, 3229 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. desember 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 66,7 %
- Fordeling
- selskaper 67 % · privatpersoner 33 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 17 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Valluna AS (67 %)
Øverste eier: Valluna AS
- Valluna AS · 66,7 %
- 2 privatpersoner · 33,3 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 60 | 63 | 51 | |
| Rang | 2 127 | 1 423 | 3 457 | |
| Driftsmargin | 69,8 % | 62,1 % | 72,7 % | |
| Totalrentabilitet | 11,8 % | 13,0 % | 11,1 % | |
| Egenkapitalandel | 49,9 % | 58,4 % | 44,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,02 | 0,02 | 0,34 | |
| Omsetningsvekst | – | 18,3 % | −14,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,1 MNOK | 5,9 MNOK | 7,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 3,0 MNOK | 3,4 MNOK | 3,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 3,0 MNOK | 2,5 MNOK | 3,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,0 MNOK | 2,4 MNOK | 3,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6387577.
Videre
Lignende selskaper
- Konfeksjon AS indeks 51, nr. 3 452 · sammenlign
- Sentrumsgårdene Steinkjer AS indeks 51, nr. 3 453 · sammenlign
- Øvre Flatåsvei 4B AS indeks 51, nr. 3 454 · sammenlign
- Dreyers Gate 72 AS indeks 51, nr. 3 456 · sammenlign
- Magnus Barfotsvei Eiendom AS indeks 51, nr. 3 459 · sammenlign