Clavicula AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 782 av 1 751 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 180 av 2 605 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Clavicula AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 746 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 22,6 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 59,6 % (median 42,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 22,6 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | −7,5 % | 6,0 % |
| Totalrentabilitet | −3,7 % | 15,1 % |
| Egenkapitalandel | 59,6 % | 42,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 0,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,41 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | −1,4 % | 3,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Clavicula AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 751 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Clavicula AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Clavicula AS har score 52 for 2025, rang 1 180 av 2 605 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 69 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,41 mot median 1,53. Soliditet: persentil 62 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 59,6 % mot median 42,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 30 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,4 % mot median 3,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −7,5 % (median 6,0 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 2,2 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −2,7, bransjen −0,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Clavicula AS med 2,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Clavicula AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 12 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 25,3 % | 6,7 % | +11,6 prosentpoeng | −1,6 prosentpoeng | +13,2 prosentpoeng |
| 2025 | 22,6 % | 6,2 % | −2,7 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | −2,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Clavicula AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Clavicula AS falt 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,7 % | 25,3 % | 22,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Clavicula AS falt 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,7 % | 25,3 % | 22,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: helsetjenester (indeks)
Lønnsindeks: helsetjenester steg 5,1 % i 2025; driftsmarginen til Clavicula AS falt 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: helsetjenester, årssnitt | 88,0 | 91,6 | 96,0 | 100,6 | 105,8 | 109,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,5 % | +4,1 % | +4,7 % | +4,9 % | +5,1 % | +3,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,7 % | 25,3 % | 22,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Clavicula AS hadde en driftsmargin på 22,6 % og en egenkapitalandel på 59,6 % i 2025, og er nr. 1 180 av 2 605 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 25,3 % til 22,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 20,3 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 20,7 | 6 MNOK |
| P/B | 1,3 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,5 % (median 6,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 46 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 62 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | 30 | vekt 15 % |
| Konsistens | 54 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Clavicula AS?
Driftsmarginen var 22,6 % i 2025, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Clavicula AS?
Egenkapitalandelen var 59,6 % i 2025 (median 42,8 %). Gjeldsgraden var 0,68 (median 0,99).
Hvordan er likviditeten i Clavicula AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,41 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Clavicula AS i Helse og omsorg?
Clavicula AS er nr. 1 180 av 2 605 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 782 av 1 751. Omsetningen endret seg −1,4 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Clavicula AS. Personer vises ikke med navn.
Clavicula AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Clavicula AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916497067
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.950)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. desember 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandvegen 106, 9006 TROMSØ
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 31. desember 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300JY410P8SZD1170 fornyes 15. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: K24 Tromsø Nord AS (60 %)
Porteføljen: 5 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 36. 0 har negativ egenkapital, og 3 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Abel Technologies AS (0 %), Lytix Biopharma ASA (0 %), Andfjord Salmon Group AS (0 %), Vår Energi ASA (0 %), Kongsberg Gruppen ASA (0 %), K24 Tromsø Nord AS (60 %), Equinor ASA (0 %), A2t Invest AS (50 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 62 | 68 | 52 | |
| Rang | 770 | 440 | 1 180 | |
| Driftsmargin | 13,7 % | 25,3 % | 22,6 % | |
| Totalrentabilitet | 10,2 % | 20,1 % | −3,7 % | |
| Egenkapitalandel | 50,2 % | 60,2 % | 59,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 7,25 | 1,93 | 2,41 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,5 % | −1,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,6 MNOK | 3,0 MNOK | 2,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | −0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,5 MNOK | 3,8 MNOK | 3,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 2,3 MNOK | 2,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,7 MNOK | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7040832.
Videre
Lignende selskaper
- E. L. Borg Eiendom AS indeks 52, nr. 1 181 · sammenlign
- Nemus Arna AS indeks 52, nr. 1 182 · sammenlign
- Rivik Psykologi AS indeks 52, nr. 1 183 · sammenlign
- Lipro AS indeks 52, nr. 1 184 · sammenlign
- Msk Spesialistsenteret AS indeks 52, nr. 1 185 · sammenlign