Gitberry AS
Score · regnskapsår 2023
14av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 595 av 624 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 802 av 2 972 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Gitberry AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 624 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin −0,7 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel −4,3 % (median 28,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 229 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | −0,7 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | −1,1 % | 7,1 % |
| Totalrentabilitet | 8,9 % | 12,2 % |
| Egenkapitalandel | −4,3 % | 28,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,41 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,42 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 14 gjør Gitberry AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (624 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Gitberry AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Gitberry AS hadde en driftsmargin på −0,7 % og en egenkapitalandel på −4,3 % i 2023, og er nr. 2 802 av 2 972 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −4,3 % (median 28,5 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,42 (median 1,18).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,1 % (median 7,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,7 % (median 6,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 13,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 6 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 11 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Gitberry AS?
Driftsmarginen var −0,7 % i 2023, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Gitberry AS?
Egenkapitalandelen var −4,3 % i 2023 (median 28,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Gitberry AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,42 i 2023 (median 1,18). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Gitberry AS i Informasjon og kommunikasjon?
Gitberry AS er nr. 2 802 av 2 972 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 595 av 624.
Konsernstruktur · 2025
6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Efem Group AS. Personer vises ikke med navn.
Efem Group AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Efem Group AS
- Gitberry AS du er her
- Folieteknikk AS
- Frigoteknikk AS
- Tunnl Invest AS
- Utleiexpressen AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916522576
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. desember 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Strømsveien 322, 1081 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Efem Group AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
Eieren: flertallseieren Efem Group AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2024. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Efem Group AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 14 | 34 | – | |
| Rang | 2 802 | 2 488 | – | |
| Driftsmargin | −0,7 % | 31,1 % | – | |
| Totalrentabilitet | 8,9 % | 111,4 % | −3,1 % | |
| Egenkapitalandel | −4,3 % | −4,1 % | −33,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,42 | 0,01 | 0,07 | |
| Omsetningsvekst | – | −58,3 % | −100,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 229,0 MNOK | 95,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | −1,6 MNOK | 29,6 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,4 MNOK | 32,8 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 7,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −2,6 MNOK | 25,6 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 6,9 MNOK | 1,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 50,5 MNOK | 30,7 MNOK | 4,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 22,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | −2,2 MNOK | −1,2 MNOK | −1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,2 MNOK | −1,3 MNOK | −1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 52,6 MNOK | 32,0 MNOK | 5,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 52,6 MNOK | 32,0 MNOK | 5,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5393269.
Videre
Lignende selskaper
- Podme AS indeks 14, nr. 2 794 · sammenlign
- Kirkepartner AS indeks 14, nr. 2 800 · sammenlign
- Decisions AS indeks 14, nr. 2 805 · sammenlign
- Midgard Infra AS indeks 14, nr. 2 808 · sammenlign
- Locus Solutions AS indeks 14, nr. 2 810 · sammenlign