Wang Romerike AS
Score · regnskapsår 2025
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 14 av 73 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 286 av 1 357 · Undervisning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Wang Romerike AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 73 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,6 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 45,9 % (median 39,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 100 MNOK | 88 MNOK |
| Driftsmargin | 5,6 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 24,3 % | 10,5 % |
| Egenkapitalandel | 45,9 % | 39,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,18 | 1,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,64 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 10,9 % | 8,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,00 MNOK | 1,13 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør Wang Romerike AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (73 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Wang Romerike AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Wang Romerike AS har score 65 for 2025, rang 286 av 1 357 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 69 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,64 mot median 1,26. Lønnsomhet: persentil 69 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,6 % mot median 4,3 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Wang Romerike AS hadde en driftsmargin på 5,6 % og en egenkapitalandel på 45,9 % i 2025, og er nr. 286 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 29,2 % til 45,9 % og driftsmarginen steg fra 2,4 % til 5,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 11 MNOK og 62 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 56 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 62 MNOK |
| P/B | 1,0 | 11 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | 67 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Wang Romerike AS?
Driftsmarginen var 5,6 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,3 %.
Hvor solid er Wang Romerike AS?
Egenkapitalandelen var 45,9 % i 2025 (median 39,1 %). Gjeldsgraden var 1,18 (median 1,32).
Hvordan er likviditeten i Wang Romerike AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,64 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står Wang Romerike AS i Undervisning?
Wang Romerike AS er nr. 286 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 14 av 73. Omsetningen endret seg 10,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916551045
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.310)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 100 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 20. desember 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Snøkrystallen 11, 1470 LØRENSKOG
- Kommune
- Lørenskog rang 1–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 48 | 65 | |
| Rang | 1 211 | 866 | 286 | |
| Driftsmargin | −0,3 % | 2,4 % | 5,6 % | |
| Totalrentabilitet | −1,0 % | 13,0 % | 24,3 % | |
| Egenkapitalandel | 17,6 % | 29,2 % | 45,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,22 | 1,64 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,6 % | 10,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 82,9 MNOK | 90,0 MNOK | 99,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 2,2 MNOK | 5,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | 2,2 MNOK | 5,6 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 2,2 MNOK | 5,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 16,9 MNOK | 17,6 MNOK | 23,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,9 MNOK | 14,0 MNOK | 20,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,0 MNOK | 5,1 MNOK | 10,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,9 MNOK | 5,0 MNOK | 10,7 MNOK |
| Sum gjeld | 14,0 MNOK | 12,5 MNOK | 12,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 12,3 MNOK | 11,5 MNOK | 12,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6819572.
Videre
Lignende selskaper
- K2 Kompetanse AS indeks 66, nr. 252 · sammenlign
- Naf Trafikksenter AS indeks 66, nr. 262 · sammenlign
- Metis Bergen Private Gymnas AS indeks 64, nr. 314 · sammenlign
- Lingu AS indeks 64, nr. 316 · sammenlign
- Norges Toppidrettsgymnas Bærum AS indeks 63, nr. 332 · sammenlign